Rok szkolny 2014 jest bardzo owocny w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu pod kątem sukcesów osiąganych sukcesów w konkursach historycznych.

Uczeń naszego gimnazjum Szymon Niemiec zakwalifikował się w tym roku do finału konkursu historycznego „Na Tropach XX Wieku” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie i II LO w Szczecinie obejmującego historię całego XX wieku w Polsce i na świecie. Swoją wiedzą i umiejętnościami dotrzymywał kroku nawet gimnazjalistą z prestiżowego Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.

Dużym sukcesem okazał się również udział uczennic z naszej szkoły podstawowej w konkursie „Moja Przeszłość , Moja Przyszłość , Mój Dom” którego organizatorem było Muzeum Narodowe w Szczecinie. Prace naszych uczennic Nikoli Rydzyńskiej i Karoliny Korwin-Piotrowskiej otrzymały wyróżnienie w tym że konkursie i zostały bardzo wysoko ocenione przez jury o czym można poczytać na stronie Muzeum. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11.11.14r. w Operze Szczecińskiej z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Gemblewicza. Nasze uczennice w związku z tym wzięły udział w uroczystym koncercie z okazji Dnia Niepodległości pt „Dla Niepodległej” stanowiącego prezentację wybitnych fragmentów naszego dziedzictwa narodowego.

Małgorzata Sobolak Nauczyciel Historii ZSS w Rewalu