12.06.br. na obiekcie sportowym w Rewalu, po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych „STRONGMEN – 2014”. Patronat nad zawodami objął Starosta powiatu gryfickiego, Pan Kazimierz Sać, który ufundował Puchary, oraz nagrody rzeczowe. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn:

1. MOW – Babimost
2. MOW – Polanów
3. MOW – Podborsko
4. MOW – Rzepczyno
5. MWO – Renice
6. MOW – Rewal

Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Szymański, odnoszący sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Jakież było zaskoczenie, gdy wraz z Grzegorzem Szymańskim na obiekcie pojawił się gość specjalny, którego zaprosił Grzegorz, aktualny Mistrz Świata, Mistrz Polski, wielokrotny uczestnik zawodów w kraju i zagranicą jeden z najbardziej rozpoznawalnych osób tej dyscypliny, Krzysztof Radzikowski.

Dyrektor MOW w Rewalu Pani Maria Spaczyńska powitała na wstępie zaproszonych gości, między innymi Wicestarostę Pana Ireneusza Wojciechowicza, Przewodniczącą Rady Gminy Rewal Panią Joannę Drzewińską-Dąbrowską, Komendanta Powiatowego Policji, Pana inspektora Andrzeja Spaczyńskiego, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji, gospodarza obiektów sportowych w Rewalu Pana Piotra Muchę, Pana Roberta Dajczaka , z portalu www.rewal.pl, oraz kibiców przedstawicieli placówek oświatowych z Rewala przybyłych na zawody. Po części oficjalnej nastąpiło losowanie kolejności startów poszczególnych drużyn, drużyny rywalizowały czterech konkurencja: Marsz Framera, Waga Płaczu bokiem, Bieg Murarza, i Wyciskanie sztangi. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, o czym świadczy fakt, że pomiędzy czteroma drużynami potrzebna była dogrywka, która przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięskiej drużyny. Dogrywka była najbardziej emocjonującą częścią zawodów a zawodnicy naprawdę dali z siebie wszystko. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

I Miejsce – MOW – Rewal
II.Miejsce – MOW – Babimost
III.Miejsce – MOW – Podborsko
IV.Miejsce – MOW – Polanów
V.Miejsce – MOW – Renice
VI.Miejsce – MOW – Rzepczyno

W trakcie zawodów czas umilała zawodnikom i kibicom, Kamil Sfinks Szpejenkowski finalista programu POLSAT Good tu Dance, oraz wschodząca gwiazda Hip-Hopu , – KORKI, zespół SKOS CZOŁA wystąpił na żywo z freestylem również wychowankowie z MOW Z Rzepczyna i z naszej placówki zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.
Oczywiście zawody nie mogłyby się odbyć bez naszych darczyńców, którym w imieniu społeczności i organizatorów dziękujemy:

– Starosta Powiatu Gryfickiego – Kazimierz Sać
– Wójt Gminy Rewal – Robert Skraburski
– Przewodnicząca Rady Gminy Rewal – Joanna Drzewińska – Dąbrowska
– Grzegorz Szymański – sędzia główny
– Krzysztof Radzikowski – gość specjalny
– Kamil Sfinks Szpejenkowski – taniec
– SKOS CZOŁA – oprawa muzyczna
– Kierownik obiektów sportowych w Rewalu – Piotr Mucha
– Prezes GS SCH w Trzebiatowie – Lech Stula
– Kierownik Klubu Żołnierskiego 7 BOW – Jerzy Nowak
– Patronat medialny www.rewal.pl – Robert Dajczak
– Kantor Wymiany Walut „INTECH” – Stefan Gościniak
– Biuro4u usługi administracyjno – consultingowe – Sylwia Sołowij – Omelańczuk
– Wikingowie Regi – za ufundowanie nagrody, spływ połączony z Paintballem