Mimo, że do wakacji pozostało jeszcze wiele czasu, w gminie Rewal wiele atrakcji turystycznych otworzyło swe podwoje. Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić wybrzeże rewalskie w okresie przedwakacyjnym mogą skorzystać z bogatej oferty licznych parków rozrywki.

Każdy, kto ma mocne nerwy powinien udać się do parku linowego Revolta w Pogorzelicy, gdzie znajdują się 3 trasy o różnym poziomie trudności oraz specjalna trasa przeznaczona dla najmłodszych śmiałków. Park otwarty jest codziennie od początku maja do końca września w godzinach od 10:00 do 19:00. W jego ofercie znajduje się również możliwość organizacji imprez dla firm i większych grup wraz z ogniskiem.

Nowością jest Wystawa Figur Woskowych w Niechorzu, która zadebiutowała w weekend majowy. Figury podziwiać można w budynku usytuowanym przy latarni morskiej, w sali nad restauracją rybną Shark. Wśród 25 eksponatów znajdują się takie osobistości jak Churchill i Leonardo da Vinci, gwiazda muzyki pop Lady Gaga, a najmłodsi mogą stanąć twarzą w twarz ze Shrekiem i Harrym Potterem. Niechorska wystawa figur woskowych to spotkanie świata bajki i magii ze światem filmu, muzyki i historii.

Ciekawą ofertą dla rodzin z dziećmi jest położony w Rewalu przy ul. Kamieńskiej Park Wieloryba, gdzie na 2 hektarach mieści się ponad 100 eksponatów przedstawiających ryby, ssaki i inne morskie stworzenia. Spotkać tam możemy Płetwala Błękitnego o niebagatelnych 35 metrach długości, fokę, gigantycznego żółwia z wysp Galapagos i wiele, wiele innych. Na turystów czekają egzotyczne papugi i groźnie wyglądający acz niezwykle przyjacielscy piraci. Park otwarty jest od początku maja do końca września w godzinach od 10:00 do 19:00.

Od ponad roku w Rewalu działa ciekawy obiekt wart odwiedzenia zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Mowa o Bajkowej Chacie mieszczącej się na ul. Słonecznikowej w budynku dawnej restauracji Złoty Róg, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wieloryba. Budynek został poddany niewielkiej metamorfozie, która uczyniła z niego miejsce pełne magii, w którym spotkać można postacie ze znanych bajek i baśni, te dobre i te budzące grozę. Już sam widok Bajkowej Chaty powoduje niepokój i jest zapowiedzią silnych, niezapomnianych emocji. Wśród bohaterów baśni znajdziemy tam Śpiącą Królewnę, Królową śniegu, Babę Jagę, Hrabiego Draculę oraz współczesnych dziecięcych bohaterów jak choćby Spidermana. Bajkowa chata zaprasza codziennie od początku maja do końca października w godzinach od 10: 00 -18:00.

Obowiązkowym punktem w czasie zwiedzania gminy Rewal jest Park Miniatur Latarni Morskich usytuowany u stóp jednej z najpiękniejszych latarni morskich polskiego wybrzeża w Niechorzu. Na terenie obiektu znajduje się ponad 30 różnych miniatur. Na szczególną uwagę zasługuje staranność z jaką prezentowane eksponaty zostały wykonane. Wszystkie miniatury przygotowano w skali 1:10, z zachowaniem najważniejszych szczegółów i zaopatrzono w mechanizmy wysyłające światło o częstotliwości właściwej oryginałowi. Nad każdym obiektem pracowali najwybitniejsi modelarze z całej Polski. Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu otwarty jest przez cały rok, a do obsługi odwiedzających zatrudnia wykwalifikowanych przewodników, którzy porozumiewają się w języku polski, niemieckim i angielskim. W sezonie letnim park otwarty jest od godziny 10:00 do 20:00.

Miłośnicy Trzęsacza i jego historii koniecznie muszą zajrzeć do odnowionego Muzeum Multimedialnego na Klifie, które działa tu od 2000 r. Odwiedzający muzeum turyści mogą się udać w niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. W muzeum zwiedzający mogą poznać historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także zobaczyć jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. Muzeum w czasie wakacji otwarte jest w godzinach 9:00 – 20:00.

Spędzając urlop w gminie Rewal warto wstąpić do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu mającego olbrzymie znaczenie dla pielęgnowania pamięci o polskich pionierach rybołówstwa. Mówiąc o szczególnej tradycji charakterystycznej dla gminy Rewal, mówi się zawsze o rybołówstwie jako jednej z najstarszych i wciąż istotnych gałęzi gospodarki. W niechorskim muzeum podziwiać można sprzęt rybacki, dokumenty, archiwalne fotografie, urządzenia nawigacyjne, łodzie i wiele innych. W ścisłym sezonie letnim muzeum działa od 10:00 do 20:00. Każdy, kto lubi aktywny wypoczynek może skorzystać z bogatej oferty gminnych obiektów sportowych w skład których wchodzą boiska do siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, bieżnie i siłownie.

Miłośników wycieczek rowerowych zachęcamy do skorzystania z Rewal Bike System nowoczesnego systemu wypożyczalni rowerów umożliwiającego wypożyczenie roweru w jednym punkcie i pozostawienie go w innym w jednej z trzech miejscowości: Rewalu Niechorzu lub Pobierowie. System zintegrowany jest z działaniem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, pozwalając na bezpłatne przewożenie rowerów na trasie jej kursowania. Poza wypożyczalnią rowerów istnieje również możliwość wynajęcia sprzętu do coraz popularniejszego Nordic Walking. Możliwość zwiedzania uroczych miejscowości Wybrzeża Rewalskiego na rowerze, zyskuje coraz więcej sympatyków ceniących aktywny wypoczynek i piękno nadmorskiego krajobrazu. Wypożyczalnie otwarte są od 1 maja do 30 września każdego dnia w godz. 8:00 –21:00, od 1 października do 31 kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–21:00, w soboty w godz. 9:00–16:00.

W zwiedzaniu gminy Rewal pomoże zabytkowa kolej wąskotorowa, która w latach 2011-2014 została poddana gruntowanemu remontowi. W skład zrewitalizowanej infrastruktury Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej wchodzą czynna linia kolejowa o długości 40 km, liczne zabytkowe dworce między innymi w Niechorzu i Gryficach, drezyny, mosty i perony oraz zaplecze warsztatowe i lokomotywownia. Po gruntownym remoncie w stare dworce tchnięto nowe życie. Trasa kolejki rozpoczyna się w Gryficach, gdzie też obiekt stacjonuje w godzinach wieczornych i poza sezonem letnim. Pełna trasa obejmuje Gryfice – Popiele – Rybokarty- Niedźwiedziska – Modlimowo – Paprotno – Karnice – Dreżewo – Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze – Pogorzelicę. Regularny kurs kolejki obejmuje miejscowości Gminy Rewal, kursując wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Coraz bardziej doceniana „Nadmorska Kolej Wąskotorowa”, przysparzająca tyle uciechy i wrażeń zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży w czasie, po najpiękniejszych zakątkach Wybrzeża Rewalskiego.