W 2012 roku gmina Rewal wydała we współpracy z wydawnictwem Hachette Polska dwa w pełni profesjonalne przewodniki turystyczne. Pierwsza publikacja to ponad 200 stron w prestiżowym wydaniu, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wybrzeża rewalskiego. Wśród działów poświęconych historii regionu, bogactwu przyrodniczo-krajobrazowemu, obiektom zabytkowym i atrakcjom turystycznym znaleźć można mnóstwo fotografii i ciekawostek.

Przewodnik stanowi kompendium wiedzy o najważniejszych walorach gminy Rewal, jako gminy nadmorskiej stanowiąc bogate źródło wiedzy. Druga publikacja jest to wersja skrócona pierwszego przewodnika, w małym i poręcznym formacie.

Mały przewodnik na ponad 60 stronach prezentuje najważniejsze informacje. Obydwa przewodniki zakupić można już w sieciach hurtowni księgarskich Azymut i Olesiejuk w sieci księgarni Matras, w szczeciński księgarniach Sedina i Zamkowa, w Centrum Informacji Turystycznej przy Kapitanacie, w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku oraz sklepie internetowym Empik.com. Wszyscy miłośnicy gminy Rewal oraz ci, którzy jeszcze tu nie byli mogą za pomocą przewodników poznać wszystkie uroki wybrzeża rewalskiego.