W piątek 21. marca powitaliśmy wiosnę. Zaraz po śniadaniu, zarówno brać uczniowska, jak i przedszkolna zebrała się na hali sportowej, by wziąć udział w przygotowanej imprezie. W planach był chrzest morski uczniów klasy IV, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę oraz pożegnanie zimy na naszej niechorskiej plaży.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń Pani Mareli Wawrzyniak – dyrektor naszego Zespołu, która w tym dniu obchodziła imieniny, a następnie Pirat (w tej roli nauczycielka matematyki pani Wioletta Michowska) zaprosiła wszystkich do zabawy. Neptun, jego żona Prozerpina i ich świta z uwagą przyglądali się szczurom lądowym podczas wykonywania zadań sprawdzających umiejętności na przyszłych wilków morskich (m. in. wiązanie węzła marynarskiego, przeciskanie się przez koło ratunkowe, zjedzenie szaszłyka z owoców morza). Trzeba dodać, że dla króla mórz nie tylko czwartoklasiści są „nowi”. Żąda on, by chrzest morski przeszli też nowo przyjęci do szkoły nauczyciele. W tym roku była to nauczycielka zerówki pani Natalia Frydrychowska. Na koniec tej części spotkania uczestnicy chrztu morskiego złożyli ślubowanie, podczas którego każdy mianowany został na wilka morskiego i otrzymywał oryginalne imię.

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek odbył się konkurs na najpiękniejszą marzannę. Jury w składzie: dyrektor ZSP pani Marela Wawrzyniak, rada rodziców w osobach: pani Agnieszka Mazur, pani Klaudia Wojtowicz i pani ….. miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ okazało się, że każda prezentowana marzanna jest bardzo oryginalna i trudno wyłonić tę wyjątkową. Ostatecznie wszystkie marzanny zostały wyróżnione i zajęły pierwsze miejsce.

Ostatnim punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było tradycyjne pożegnanie zimy. W wesołym kolorowym orszaku, z piosenka na ustach udaliśmy się nad brzeg morza, gdzie okazało się, że zima jednak z nami zostanie ponieważ…. zapomnieliśmy zapałek, by spalić marzannę. Z opresji wybawili nas turyści Ania i Marek.

Małgorzata Dębicka
Nauczycielka Cherubinków