Nadeszła długo oczekiwana wiosna, choć na pogodę tej zimy nie mogliśmy narzekać. Cały luty rozpieszczał nas wysokimi jak na zimową porę temperaturami. Jak co roku nie mogło zabraknąć tradycyjnego przywitania kalendarzowej wiosny, które odbyło się 22 marca br. na plaży przy ul. Jana z Kolna w Pobierowie.

Wydarzenie rozpoczął pochód spod budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Zgody, który otwierała Sołtys Pobierowa Iwona Zacharczuk wraz ze swoim niezwykłym pojazdem – czerwonym Veleroxem. Po raz drugi w wydarzeniu uczestniczyli członkowie pobierowskiego Klubu Morsów „Ośmiornica”, którzy w czasie ostatniej zimowej kąpieli utopili w odmętach Bałtyku obowiązkową Marzannę, wykonaną i przekazaną przez uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu. W topieniu symbolizującej odchodzącą zimę kukły pomogli miłośnicy zimowych kąpieli ze Szczecina, przedstawiciel morsów z Rewala oraz najmłodszy śmiałek kilkuletni Kajetan, którzy uczestniczyli w wydarzeniu na zaproszenie morsów z Pobierowa. Każdy kogo pierwsze promienie wiosennego słońca niewystarczająco jeszcze ogrzały mógł podejść do ogniska gdzie pracownicy promocji częstowali kiełbaskami i ciepłą herbatą.

Tegoroczna wiosna okazała się łaskawa i pozwoliła się przywitać w pełnym słońcu przy 13 stopniach Celsjusza, zachęcając do przybycia mieszkańców jak i turystów. Całe wydarzenie odbyło się w fantastycznej atmosferze dzięki zaangażowaniu Pani Sołtys Iwony Zacharczuk, Pana Karola Różańskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobierowie z Prezesem Jackiem Nowakiem na czele oraz pomocy Referatu Turystyki i Promocji.