W środę, 22 stycznia 2014 r. na stadionie w Pobierowie rozegrany został mecz sparingowy pomiędzy Pogonią Szczecin i Arką Gdynia. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Portowcy ulegli drużynie z Trójmiasta 0:2.

Początek roku to zawsze zwiększony ruch na obiektach sportowych, spowodowany przerwą zimową i przygotowaniami klubów sportowych do sezonu wiosennego.

W gminie Rewal sezon treningowy rozpoczęła Pogoń Szczecin, przebywająca na zgrupowaniu w Pogorzelicy. Zimowy obóz przygotowawczy Portowców potrwa do 24 stycznia. W tym czasie, oprócz regularnych treningów, które odbywają się na obiektach sportowych w Niechorzu i Rewalu, piłkarze rozegrali 3 spotkania kontrolne w Pobierowie z drużynami z pierwszej ligi.

Środowy mecz z pierwszoligową Arką Gdynia, która zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli, to już trzecia porażka podopiecznych Dariusza Wdowczyka. Po przegranych meczach kontrolnych z pierwszoligowymi klubami (Chojniczanka Chojnice 1:4, Flota Świnoujście 4:5) przegrana 0:2 pewnie nikogo już nie zaskoczyła. Niemniej jednak ponad 150 widzów na obiekcie w Pobierowie miało okazję zobaczyć na żywo wszystkich podstawowych graczy szczecińskiego klubu w akcji. Oczywiście porażki z drużynami z niższej ligi nie powinny zbytnio niepokoić kibiców Pogoni, bowiem są one wliczone w ryzyko przy wprowadzaniu nowych wariantów taktycznych i realizowaniu założeń treningowych w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

W najbliższą sobotę ostatni mecz kontrolny – tym razem z Błękitnymi Stargard. Mecz ten odbędzie się jednak w Stargardzie Szczecińskim, a nie jak wcześniej zapowiadano w Pobierowie. Mamy tylko nadzieję, że tym razem Portowcy zewrą szyki i w końcu udowodnią, że zasługują na występy w polskiej ekstraklasie piłkarskiej.