Nasz klub rundę jesienną aktualnego sezonu można podsumować, że była ona bardzo udana pod względem sportowym i organizacyjnym.

Nasz zespól seniorów spisał się bardzo dobrze i na koniec rundy zameldował się na 1 miejscu mając tyle samo punktów co dwa inne zespoły ligi okręgowej ZZPN. Drużyna prowadzona przez Tadeusza  Piotrowskiego  zwyciężała tej jesieni aż 10 razy.

Zdobyła największą liczbę bramek w swoich rozgrywkach. Nasi zawodnicy pokonali aż 50 razy bramkarzy przeciwników. Warto dodać że nasz stadion od 2 kwietnia stał się prawdziwą twierdzą i nadal nasz zespół nie poniósł na nim porażki w oficjalnych rozgrywkach.  Trener drużyny seniorów odważnie stawia na młodzież i bywały mecze gdzie na boisku mogliśmy zobaczyć aż 8 juniorów w tym 4 siedemnastolatków. Warto kibicować tej drużynie, która składa się tylko z naszych wychowanków lub graczy z naszego powiatu. W opinii wielu obserwatorów  drużyna seniorów grała bardzo ofensywny futbol i atrakcyjny dla widzów. W rozgrywkach Pucharu Polski podopieczni trenera Piotrowskiego dotarli już do fazy ćwierćfinałów gdzie 05.03.2016 r. zmierzą się z drużyną Stali Szczecin. W kolejnych fazach rozgrywek pokonali : Bizon Cerkwica ( A klasa) 6-3, Kluczewię Stargard ( 4 liga ) 3-0, Polonię Płoty ( 5 liga) 5-1, Jezioraka Szczecin ( 4 liga) 3-1. Wszyscy sympatycy tego zespołu liczą na równie udaną rundę wiosenną.

Drużyna juniorów prowadzona przez Krzysztofa Cepka  pozazdrościła wyników starszym kolegą i podobnie jak i oni z dorobkiem  33 punktów zajmuje 1 miejsce razem z drużyną Pomorzanina Nowogard. Strzeliła najwięcej bramek w swojej lidze aż 68 a Patryk Osówniak zdobywając  18 goli został liderem tabeli strzelców. Uważni obserwatorzy zauważyli, że o sile tego zespołu stanowią chłopcy z rocznika 2000 czyli młodszego o 3 lata od wieku juniora starszego. Liczymy na dalszy rozwój tych zawodników i mamy nadzieję, że już niedługo dołączą do zespołu seniorów.

Trener Jarosław Włodarczyk może również być zadowolony z występów swoich  wychowanków na co dzień grających w Lidze Młodzików. Obecnie zajmują oni 2 lokatę w swoich rozgrywkach. Oczywiście jak wszystkie nasze drużyny zdobyli najwięcej bramek w swojej lidze. Nasi młodzicy trafiali do bramki przeciwników 60 razy tracąc zaledwie 8 goli. Niekwestionowanym liderem tabeli strzelców jest Cyprian Włodarczyk który 25 razy znajdował drogę do bramki rywali. Jesteśmy przekonani, że w rundzie wiosennej nasi chłopcy zaatakuję fotel lidera.

Kolejna drużyna Jarosław Włodrczyka czyli Żaki po rozgrywkach jesiennych zajmuje 1 miejsce. Naszą  wizytówką klubową jest fakt, że nasze drużyny zdobywają najwięcej bramek w swoich ligach. Podobnie jak i inne zespoły nasi  żacy strzelili najwięcej goli bo aż 51. Gratulując życzymy dalszych sukcesów tej bardzo uzdolnionej grupie zawodników.

Skrzaty których opiekunem jest Michał Wojtowicz to następny nasz zespół, który wygrał soje rozgrywki ligowe tej jesieni . W swojej lidze turniejowej nasze skrzaty wygrały wszystkie mecze strzelając  najwięcej 60 bramek. Dużym sukcesem trenera i zawodników tego zespołu był udział w turnieju w Choszcznie gdzie nasz zespół okazał się najlepszy z pośród 10 drużyn z województwa.  Cieszy nas ogromny progres umiejętności zawodników tej drużyny.

Nasi najmłodsi zawodnicy rocznika naborowego odbyli pierwsze treningi i z niecierpliwością oczekują na pierwsze zawody które odbędą się w 2016r.

Trudno zapomnieć o naszych Oldojach.  W rozgrywkach 2 ligi pomorskiej  w każdym meczu pokazali wielką ambicie i duch walki i co najważniejsze zwyciężali w pojedynkach derbowych. Wiemy, że obecna 10 lokata w swoich rozgrywkach to nie jest ich szczyt marzeń. Znając historię lat ubiegłych  wiemy, że runda wiosenna jest dla tego zespołu dużo bardziej udana i jesteśmy pewni, że awansują w ligowej tabeli.

Życie klubowe to nie tylko rozgrywki ligowe to także systematyczne treningi. Nasi trenerzy przeprowadzili ponad 240 zajęć. Do tego należy doliczyć gry sparingowe i turnieje, obozy treningowe, zorganizowane wyjazdy na mecze w roli kibiców i powstanie nam obraz jak duże jest to przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne dla tak małej naszej społeczności gminnej.  Możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy najliczniejszą organizacją społeczną na terenie naszej gminy. Niezmiennie sukcesy naszych drużyn są reklamą naszej gminy.

Przed nami już w najbliższych dniach Turniej Rewalandia gdzie oprócz zespołów z całej Polski rywalizować będzie nasz  zespół młodzików. Tego samego dnia w Szczecinie nasze skrzaty rozpoczną udział w prestiżowym turnieju Don Bosco Cup. W następnym tygodniu  drużyna  żaków zagra na turnieju w Międzyzdrojach. W okresie zimowym roku 2016 planujemy zorganizować  turnieje dla Oldboi, Seniorów i juniorów.  Nasze najmłodsze drużyny zagrają tej zimy na turniejach w Szczecinie, Kołobrzegu , Choszcznie.

W nadchodzącym roku planujemy również organizację obozów zimowych dla naszych seniorów, juniorów. W Pobierowie swój obóz zimowy zaplanowaliśmy dla naszych skrzatów. Dzięki uprzejmości naszego sponsora  właściciela Sandra Spa Pana Janusza Zalewskiego po raz kolejny nasi najmłodsi zawodnicy wyjadą do luksusowego Hotelu Sandra w Karpaczu na obóz zimowy. W okresie wiosennym  planujemy również udział w zagranicznym turnieju za pośrednictwem aplikacji  w organizacji Eurosporting oraz udział w dużym turnieju Wrocław Cup

Podsumowując  pragnę podziękować za zangażowanie i pracę wszystkim naszym  Zawodnikom, Trenerom, Kierownikowi, Członkom Zarządu, Rodzicom a także Sponsorom w zakończonej rundzie. Bez ich udziału nie udało by się nam osiągnąć tegorocznych sukcesów. Mogę tylko się cieszyć, że przyszło mi pracować z tak oddaną futbolowej pasji grupie  przesympatycznych ludzi.

Prezes LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal
Adrian Żoła