29 maja br. na Alei Muzycznej w Trzęsaczu odbył się Piknik Międzynarodowy zorganizowany przy okazji przyjazdu młodzieży z Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Francji. Organizatorzy wydarzenia Centrum Informacji Promocji i Rekreacji przygotowali ciekawe atrakcje przybliżające kulturę i tradycję terenów znajdujących się w obrębie współczesnej gminy Rewal.

Uczestnicy pikniku usłyszeli najprawdziwszą szantową muzykę w wykonaniu zespołu Majtki Bosmana. W czasie koncertu można było posilić się smacznymi daniami przygotowanymi przez Radę Rodziców z Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu, którzy poza standardowymi kiełbaskami przygotowała również typowo polskie przysmaki takie jak chleb ze smalcem i ogórkiem, krokiety, barszcz czy sycącą grochówkę. Pani Ewa Michrowska rozgrzała atmosferę konkursami dla najmłodszych, którzy mogli wygrać piękne nagrody. Zwieńczeniem pełnego emocji wieczoru był występ grupy teatralnej przedstawiającej legendę o Zielenicy morskiej bogini, której śmierć spowodowana uporem miejscowego pastora doprowadziła do zniszczenia kościółka na klifie. Wszyscy, zarówno zagraniczni goście, uczniowie, mieszkańcy jak i zgromadzeni na placu turyści z zapartym tchem oglądali smutną historię nieszczęsnej Zielenicy i sławetnych ruin kościoła na klifie.

Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili wybrzeże rewalskie w związku z programem Comenius „Uczenie się przez całe życie” – projekt „Pewnego razu…”, w którym udział bierze Zespół Szkół Sportowych w Rewalu. Podczas pobytu zagraniczni uczniowie mogli zwiedzić najpiękniejsze zakątki tej części polskiego wybrzeża w tym również przejechać się najbardziej znamiennym zabytkiem gminy Rewal czyli Nadmorską Kolejką Wąskotorową, wejść na szczyt latarni morskiej w Niechorzu, poznać eksponaty znajdujące się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, niechorski Park Miniatur Latarń Morskich oraz wiele innych atrakcji. W czasie wymiany goście odwiedzili również Urząd Gminy w Rewalu, gdzie otrzymali pamiątkowe gadżety oraz mogli obejrzeć filmy promujące walory turystyczne gminy.