W Niechorzu nieopodal piaszczytej plaży u podnóża oryginalnej latarni morskiej powstał Park Miniatur Latarni Morskich. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystyczno – edukacyjnej euroregionu, jak również centrum latarnictwa polskiego.

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża.

Do Państwa dyspozycji mamy bezpłatny parking oraz duży parking na autokary, który mieści się na terenie Parku.

Jedną z najważniejszych wakacyjnych atrakcji są oczywiście pamiątki, w tej kwestii również państwa nie zawiedziemy . Oprócz zwiedzania miniatur zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego sklepiku z upominkami. Można u nas zakupić pamiątki czeskie, duńskie,niemieckie. Oczywiście mamy duży wybór jeżeli chodzi o pamiątki z motywem latarni.

Współpracujemy z czeską fabryką zabawek drewnianych dzięki czemu możemy zaoferować Państwu często unikatowe w Polsce zabawki ze sławnym czeskim „Krecikiem”. Mamy teatrzyki, magnesy na lodówkę, breloczki, składanki ze zdjęciami miniatur, pozytywki i wiele innych. Dla pań przygotowaliśmy duży wybór wyrobów lniarskich takich jak poszewki na poduszki, pojemniczki na chusteczki, na chleb, obrusiki czy serwetki oraz duży wybór w ozdobach ze srebra.

Zapraszamy Państwa do naszej kawiarenki, gdzie serwujemy pucharki lodowe, gofry, znakomite ciasta, pyszną aromatyczną kawę oraz gorącą czekoladę. Dla najmłodszych, mamy sorbety, które orzeźwią podczas największego upału. Delektując się deserami można usiąść na świeżym powietrzu i podziwiać miniatury.

Czynne codziennie przez cały rok: 10:00 – 17:00

ul. Ludna 16
72-350 Niechorze
Tel. 691 977 977
poczta@park-miniatur-latarni.pl
www.park-miniatur-latarni.pl

Zobacz na mapie