W sobotę 11 listopada w Rewalu odbyły się Powiatowo-Gminne obchody Dnia Niepodległości 
Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w Kościele Rzymskokatolickim pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu , podczas której, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” o godzinie 12:00 wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego . Tego dnia towarzyszył nam również chór „Amber Singers”, którego piękny koncert mogliśmy usłyszeć jeszcze w kościele . Wydarzenie uświetniła obecność 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Mrzeżyna, który zakończył część oficjalną salwą honorową .

Następnie odbył się pochód z orkiestrą Red Swing Low na Dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu, gdzie na uczestników obchodów czekał Piknik Patriotyczny podczas którego każdy mógł m. in.:
– podziwiać historyczną inscenizację przyjazdu Brygadiera Józefa Piłsudskiego do Warszawy – przedstawioną przez grupę „Nałęcz” ,
– wspólnie pośpiewać z „Anią i Tomkiem Trust” oraz grupą „Dreaming Kids” pod przewodnictwem Państwa Antczak ,
– skosztować prawdziwej grochówki legionowej, przepysznej zupy dyniowej oraz czegoś słodkiego w postaci rogala Marcińskiego .

Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych przygotowanych przez Radę Sołecką z Rewala , Stowarzyszenie Nasz Śliwin oraz koło gospodyń wiejskich z Pustkowa.
Z tej okazji w imieniu Wójta Gminy Rewal ogromnie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.