Na tegorocznych, piątych już Warszawskich Targach Książki, redakcja Magazynu Literackiego „Książki” wręczyła Nagrody Magellana czyli wyróżnienia przyznawane wydawcom publikacji turystycznych.

Nagrody zostały przyznane w trzynastu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, przewodnik dla dzieci, przewodnik mobilny, książka reportażowa, przewodnik tematyczny, oraz wydarzenie roku. Wyróżnienie w kategorii „Przewodnik dla dzieci” otrzymała publikacja przygotowana we współpracy z wydawnictwem Ad Rem „Gmina Rewal. Bajkowy przewodnik dla dzieci.”

Przewodnik został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych turystach i mieszkańcach gminy. Całość opowiada o wyprawie skrzatów zamieszkujących góry nad polskie morze do gminy Rewal, gdzie zwiedzają wszystkie miejscowości poznając ich osobliwości i atrakcje. Jednocześnie w książeczce znajdują się ciekawostki przyrodnicze, quizy, zabawy, konkursy, kolorowanki i różnego rodzaju zagadki. Na końcu ponad 90- stronicowego przewodnika umieszczone są kredki, notesik, pocztówki do wysłania, linijka oraz mapka po całej gminie. Dodatkową atrakcją jest możliwość zbierania pieczątek w określonych miejscach takich jak wypożyczalnie rowerów, punkty informacji turystycznej, muzea itp. Na zbieraczy stempli czekają dyplomy, certyfikaty i odznaczenia. Przewodnik zakupić można w okresie letnim w punktach informacji turystycznej, a poza wakacjami w Referacie Turystyki i Promocji Gminy Rewal, Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz w rewalskiej hali sportowej. Koszt przewodnika to 28 zł brutto.