W najbliższy weekend Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny włączy się aktywnie do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z wolontariuszami z zarejestrowanego w Niechorzu sztabu WOŚP, kolejka wyruszy w trasę w dniu Wielkiego Finału, tj. w niedzielę, 30 stycznia 2022 r.

Szczytny cel

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w całej Polsce kwestować będą w celu zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży. Co roku na oddziały okulistyki dziecięcej w naszym kraju trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi powodami hospitalizacji młodych ludzi w zakresie okulistyki są: jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalia rozwojowe oraz nowotwory.

Przejazdy i aukcje

W niedzielę, 30 stycznia pociągi Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy, a w wagonach pojawią się wolontariusze z niechorskiego sztabu WOŚP. W tym dniu za przejazd wąskotorówką nie będą pobierane opłaty, a kwota, uzbierana z dobrowolnych datków do puszek, przekazana zostanie w całości na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oprócz darmowych przejazdów po wąskich torach, Nadmorska Kolej Wąskotorowa przekazała WOŚP, rodzinne bilety przejazdowe, które będzie można wylicytować w niedzielę na aukcjach  w Niechorzu i Gryficach.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na licytacji Allegro wystawiony został również jedyny w swoim rodzaju voucher, umożliwiający zwycięzcy aukcji przejazd w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2. Licytację vouchera można znaleźć pod tym linkiem:
https://allegro.pl/oferta/przejazd-w-kabinie-maszynisty-waskotorowki-11699271516

Nadmorska Kolej Wąskotorowa serdecznie zaprasza do włączenia się do akcji WOŚP, przypominając o obowiązku zakładania maseczek ochronnych na usta i nos przed wejściem do pociągu.