Rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a wraz z nią rozpoczyna się ostatni tydzień sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od maja br. kolejka kursowała codziennie, na trasie z Gryfic do Pogorzelicy.
W niedzielę, 2 października 2022 r. nadmorska wąskotorówka po raz ostatni wyjedzie na trasę według regularnego rozkładu jazdy. Będzie to też ostatnia okazja dla miłośników wycieczek plenerowych, żeby wyruszyć w podróż po wąskich torach i uwiecznić na zdjęciach nadmorskie pejzaże w jesiennym anturażu. Koniec sezonu przewozowego nie oznacza, że nie będzie już można skorzystać w przejazdów popularną ciuchcią, bowiem od października kolejka będzie jeździć w trybie kursów posezonowych.
Po zakończeniu sezonu przewozowego grupy zorganizowane będą mogły skorzystać z wynajęcia pociągów na potrzeby wycieczek, wypraw integracyjny oraz innych imprez okolicznościowych. W ofercie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej są przejazdy składami retro, z otwartymi i zamkniętymi wagonami w zestawie z lokomotywą spalinową Lxd2 lub przejazdy wagonem motorowym MBxd2. Kolejny regularny sezon przewozowy dla pasażerów indywidualnych rozpocznie się w pierwszy majowy weekend 2023 r.
Informacje o terminach kursów posezonowych oraz o warunkach wynajęcia pociągów znajdują się na j stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.