• Najbardziej znamienną datą w karierze kolejki wąskotorowej był 1 czerwca 2009 roku, kiedy to na swoim pokładzie miała ona zaszczyt gościć prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Symboliczna podróż Pana Prezydenta zwieńczyła lata starań o przywrócenie świetności uroczego zabytku i przypieczętowała wysiłki wszystkich osób ciężko pracujących na jej sukces.

 

• Korzystna oferta zakupu zabytkowej kolejki wąskotorowej napłynęła aż z Kenii, szczęśliwie przed wywiezieniem na inny kontynent, uratowała ją decyzja władz Gminy Rewal, czyniących z niej główną atrakcję kojarzoną odtąd z wakacjami na Wybrzeżu Rewalskim.

• Gmina Rewal ubiegając się o licencję umożliwiającą wznowienie przewozów pasażerskich była jednym z trzech przewoźników, którzy spełnili rygorystyczne wymogi dotyczące kondycji taboru i infrastruktury. Doprowadzenie kolejki do stanu używalności, zajęło zaledwie dwa lata.

• Działanie kolejki wąskotorowej zintegrowane jest z siecią wypożyczalni rowerów – Rewal Bike System. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru w jednej z trzech miejscowości Gminy Rewal: Niechorzu, Pobierowie lub Rewalu, przejechanie zaplanowanej trasy na dwóch kółkach i powrót kolejką.