12 lutego Marcin Gałkowski otrzymał kolejne powołanie do piłkarskiej reprezentacji Polski U-17. Już na początku marca drużyna Roberta Wójcika zmierzy się w towarzyskim dwumeczu z kadrą Serbii. Przed wylotem do Serbii nasi piłkarze trenować będą na zgrupowaniu w Ostródzie, które rozpocznie się 27 lutego br. i potrwa do 2 marca.

Na zakończenie konsultacji 3 marca reprezentanci Polski polecą do Serbii, by tam rozegrać 2 towarzyskie mecze kontrolne z bałkańskimi rówieśnikami. Pierwszy mecz odbędzie się 4 marca o godz. 15: 00, natomiast spotkanie rewanżowe zaplanowane jest na 6 marca, o godz. 11: 00. Oprócz Marcina Gałkowskiego trener Robert Wójcik powołał jeszcze dwóch zawodników Pogoni: obrońcę – Pawła Marczuka oraz pomocnika Michała Walskiego.

Konsultacje w Ostródzie są ostatnią fazą przygotowań do II rundy eliminacji Mistrzostw Europy, która odbędzie się w Grecji w terminie 25-30.03.2104 r. W turnieju eliminacyjnym Polska zmierzy się z Grecją, Norwegią i Turcją. Zwycięzca turnieju zapewni sobie udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej reprezentacji U-17, które odbędą się na Malcie w maju br.

Kibicom piłki nożnej przypominamy, że Marcin Gałkowski jest zawodnikiem lewonożnym, grywającym na pozycji lewego obrońcy lub lewego pomocnika. Na co dzień Marcin uczy się w Liceum Sportowym w Szczecinie, a od 2010 roku trenuje w Pogoni Szczecin, gdzie jest kapitanem drużyny juniorów młodszych. Popularny Gała jest mieszkańcem Pobierowa, a swą przygodę z futbolem zaczynał w LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal pod okiem trenera Jarosława Włodarczyka. W Pogoni Szczecin Marcin Gałkowski bardzo szybko rozwinął swoją technikę piłkarską i tam właśnie został zauważony przez działaczy PZPN.

Dziś Marcin postrzegany jest przez ekspertów, jako jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w swojej kategorii wiekowej w Polsce. W kadrze narodowej Marcin Gałkowski zadebiutował w wieku15 lat w meczu towarzyskim z Niemcami, który odbył się 8 listopada 2011 r. w Kołobrzegu. Od tego czasu powoływany jest już regularnie by reprezentować biało-czerwone barwy.

Marcinowi gratulujemy serdecznie, że po raz kolejny jego talent i zaangażowanie zostało docenione przez kadrę szkoleniową i życzymy mu wytrwałości i konsekwencji oraz dalszych sukcesów w karierze piłkarskiej.