Meczem w Morzycku nasz drużyna seniorów zakończyła rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2016/17 naszych zespołów występujących w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN. Na podsumowanie całego roku i ocenę  występów naszych zespołów  nadejdzie jeszcze czas ale już dzisiaj możemy pokusić się o krótką analizę gry naszych drużyn w rundzie jesiennej.

Nasz pierwszy zespół jakim jest drużyna seniorów po uzyskaniu awansu wystąpił w rozgrywkach Okręgowej Ligi Wojewódzkiej ZZPN. Jako najmłodsza drużyna w tej lidze występująca jako beniaminek zaprezentowała się całkiem solidnie. Szczególnie udany był początek rozgrywek gdzie odnotowaliśmy pasmo  (uwzględniając gry pucharowe) siedmiu zwycięstw.  Niestety dalszą część rozgrywek nie była już tak udana. Na pewno na słabszą dyspozycję naszego zespołu miały wpływ liczne kontuzje oraz absencje regulaminowe a także niezbyt korzystny terminarz rozgrywek. Niemniej jednak nasz zespół  zdobył najwięcej punktów z beniaminków występujących w tych rozgrywkach i ostatecznie zajął 8 miejsce w końcowej tabeli. Na pewno tą drużynę stać na więcej na co liczymy w wiosennej rundzie. Warto również pamiętać , że nasza drużyna nadal występuje z sukcesami  ( między innymi derbowe zwycięstwa z Regą Trzebiatów i Spartą Gryfice) w rozgrywkach Pucharu Polski. W 5 rundzie tych rozgrywek  04.03. 2017 rozegra swój kolejny mecz  gdzie naszym rywalem będzie 4 ligowa Sparta Węgorzyno. Przed naszymi zawodnikami okres roztrenownia i odpoczynku. Już na początku stycznia nasi seniorzy ponownie wrócą do treningów. Przed nimi  zaplanowany już obóz treningowy liczne gry sparingowe i trudne treningi, które mamy nadzieję wpłyną na udane występy w rundzie wiosennej.

Nasza drużyna juniorów prowadzona przez trenera Krzysztofa Cepka jest obecnie w przebudowie kadrowej. Ten stan rzeczy musiał się odbić na wynikach tego zespołu. Trzeba pamiętać, że nasi chłopcy z tej drużyny rywalizują z zawodnikami o kilka lat starszymi. Jednak szczególnie w ostatnich meczach w sezonie udowodnili, że piłkarska przyszłość i leprze wyniki przed nimi. Najprawdopodobniej gdyby nasz trener mógł skorzystać z naszych juniorów występujących w drużynie seniorów nasz zespól w swych rozgrywkach byłby absolutnym liderem.

Bardzo dobrą postawę w swoich rozgrywkach zaprezentował nasza drużyna młodzików  trenowana przez trenera Jarosława Włodarczyka. Ostatnie osiem nie przegranych meczy ładna i widowiskowa gra ciągły postęp w rozwoju umiejętności piłkarskich zawodników występujących w tej drużynie nakazuje nam wierzyć, że już nie długo będziemy się cieszyć z sukcesów i trofeów wywalczonych przez tych chłopców.

Drużyna orlików  w naszym klubie już przyzwyczaiła nas do tego , że liderują w swoich rozgrywkach. Warto jednak nadmienić, że chłopcy prowadzeni przez trenera Michała Wojtowicza bardzo dobrze zaprezentowali się na kilku ogólnopolskich turniejach i czynią nadal stałe postępy.

Drużyna żaków prowadzonych przez trenera Krzysztofa Gustera nad trenuję i oczekuję na swój pierwszy turniej piłkarski , który rozegra w okresie zimowym.

Bardzo cieszy nas stały rozwój drużyny Bambini. Nasze przedszkolaki licznie i z pełnym zaangażowaniem bawią się na treningach prowadzonych przez trenera Jarosława Włodarczyka.

Dokonując podsumowań nie wolno zapomnieć o naszej drużynie Oldboi. Prawdziwe i szczere brawa należą się zawodnikom występującym w tym zespole. Mimo swych licznych obowiązków zawodowych i rodzinnych nadal systematycznie i z pełnym zaangażowaniem godnym naśladowania rywalizują z sukcesami na piłkarskich boiskach naszego województwa. Opiekun naszych Oldboi Marcin Kosiński wielokrotnie w tej rundzie wykazał  swoje zdolności organizacyjne i był prawdziwym liderem naszej najbardziej doświadczonej drużyny.

Mimo zakończenia rozgrywek nadal  trenują wszystkie nasze zespoły młodzieżowe. Jeszcze w grudniu przed nimi turnieje  : -Gryf CUP w Szczecinie, Rewalania w Rewalu ,Kołobrzegu i Świnoujściu.

Zakończona  runda  była również udana pod względem organizacyjnym. Musi cieszyć coraz większa liczba zawodników naszego klubu szczególnie tych najmłodszych liczne grono zaangażowanych działaczy oraz coraz większe zaangażowanie w życie klubu rodziców. Te fakty muszą każdego sympatyka sportu utwierdzić w przekonaniu, że piłka nożna nadal pozostaje i mamy nadzieje że nadal pozostanie sportem numer 1 w Gminie Rewal.

Link do foto relacji z ostatniego meczu drużyny seniorów :

http://ligowiec.net/fotorelacja/mecz-102608/0