Piesze wycieczki z użyciem specjalnych kijków po raz pierwszy pojawiły się w latach 20. XX wieku w Finlandii jako doskonały sposób na pozasezonowe treningi dla narciarzy biegowych. Również w Polsce po koniec XX wieku dyscyplina ta stała się bardzo popularna zarówno wśród młodych jak i dojrzałych ludzi, poszukujących ciekawych sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Od kilku lat spacerowicze z charakterystycznymi kijkami już nikogo nie dziwią, a Nordic Walking stał się jednym z ulubionych aktywności rekreacyjnych Polaków. Nic dziwnego skoro korzyści płynące z uprawiania nordic walking są wręcz nieocenione. Spacery z kijkami pozwalają na angażowanie mięśni klatki piersiowej, brzucha, ramion, dzięki temu zwiększa się wytrzymałość rąk, spala się więcej kalorii, odciążane są kolana, biodra, plecy i stawy. Dodatkowym atutem jest możliwość uprawiania tej dyscypliny w praktycznie każdym miejscu, w parku, lesie, nad morzem i w górach, a także w mieście. 22 czerwca 2014 r. w Pogorzelicy na ul. Wrzosowej przy Ośrodku Natura Resort odbył się Puchar Bałtyku Nordic Walking wydarzenie rekreacyjne promujące zdrowy tryb życia na świeżym powietrzu w czasie intensywnych spacerów, z kijkami oczywiście.

Zawody Nordic Walking odbyły się na dwóch trasach, krótszej 5-kilometrowej i dłuższej 10-kilometrowej, które wiodły przez piękny sosnowy las. W wydarzeniu udział wzięło ponad 120 śmiałków, którzy wbrew kapryśnej pogodzie postanowili przebyć niełatwe trasy. Warunkiem uczestnictwa w zawodach było uiszczenie tzw. wpisowego, który zapewniał pakiet startowy złożony z odżywczych suplementów diety oraz materiałów informacyjnych o zdrowym odżywianiu. Zawodnicy zostali także zaopatrzeni w specjalne chipy pomagające sędziom w rzetelnym pomiarze czasu. Wśród uczestników zawodów znalazły się zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy, którzy nie ustępowali kondycją tym nieco młodszym. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal. Zawodnicy z najlepszym czasem uzyskanym na danej trasie i w danej kategorii wiekowej otrzymali nagrody specjalne i uczestniczyli w uroczystej dekoracji dokonanej przez głównego organizatora wydarzenia Prezesa Natura Resort Józefa Dolatę oraz przedstawicielkę współorganizatora imprezy – Gminy Rewal Darię Mazur z Referatu Turystyki i Promocji. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów jak i mieszkańców.