W dniu 05.10.2016 na stadionie miejskim w Gryficach o godzinie 16.15 rozegrano mecz IV rundy Pucharu Polski. W tym pojedynku los skojarzył drużyny Spart Gryfice oraz LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal. Był to kolejny pojedynek derbowy, który zawsze wzbudza dużo emocji wśród fanów futbolu w powiecie gryfickim. Wszyscy zgromadzeni widzowie  liczyli na wyrównany pojedynek gdyż mimo tego że drużyna gospodarzy występuje w lidze o jeden szczebel rozgrywkowy niżej ( regionalna liga okręgowa) to w ostatnich meczach prezentowała się bardzo dobrze.

Jak się pużniej okazało  tego dnia drużyna z Rewal zdeklasowała swoich rywali zwyciężając aż 9-0. Początek spotkania był w miarę wyrównany lecz od 18 minuty rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu naszej drużyny. Rozpoczął go Marcin Pietrzak strzelec  5 goli w tym spotkaniu. Nasi zawodnicy konstruowali pomysłowe szybkie akcje nie zwalniając tępa i zdobywali kolejne bramki. Tak wysokie zwycięstwo w historii derbowych pojedynków, która ma już kilkadziesiąt lat nie miało jeszcze miejsca. Prawdziwe gratulacje za ten występ należą się trenerowi Tadeuszowi Piotrowskiemu i wszystkim jego zawodnikom. Naprawdę warto być kibicem naszej drużyny, która po raz kolejny udowodniła, że w każdym meczu nawet tym przegranym daje siebie wszystko. Można śmiało powiedzieć, że stali się prawdziwą wizytówką naszej gminy. Wszyscy są mieszkańcami naszej gminy lub gmin ościennych i bardzo mocno identyfikują się nie tylko z naszym klubem ale i z naszą gminą. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do uczestnictwa w roli kibica na wszystkich meczach  naszej drużyny.  Już najbliższa okazja  to kolejny mecz ligowy 15.10 2016 o godzinie 14.00, który zostanie rozegrany w Niechorzu.

Fotorelacja  z meczu : http://ligowiec.net/fotorelacja/mecz-108655/0

Składy drużyn i strzelcy bramek:

0:1 – 18′ – Marcin Pietrzak
0:2 – 30′ – Marcin Pietrzak
0:3 – 31′ – Marcin Pietrzak
0:4 – 45′ – Kamil Kocieniewski
0:5 – 53′ – Marcin Pietrzak
0:6 – 81′ – Marcin Pietrzak
0:7 – 84′ – Mariusz Dąbrowski (samob.)
0:8 – 85′ – Kamil Bogusz
0:9 – 88′ – Kamil Stołowski (samob.)

Sparta: – Adam Markiewicz – Krzysztof Kubas (59′ Kamil Stołowski), Mariusz Remplewicz, Grzegorz Balkowski, Mariusz Dąbrowski, Piotr Siemionow (46′ Marcin Bober), Maciej Szwech, Cezary Gójski, Maciej Rogowski (46′ Michał Korgul), Tomasz Kostrzewa, Damian Rogulski (46′ Krystian Nożownik).

Wybrzeże: Szymon Jabłoński – Tomasz Żoła (56′ Krzysztof Andrzejewski), Krzysztof Guster, Dawid Kujawski (69′ Daniel Zgierski), Paweł Bogacz, Jacek Girczyc, Błażej Szczupaczyński, Krzysztof Lisowski, Kamil Kocieniewski, Kamil Bogusz, Marcin Pietrzak.