Po raz czternasty w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu literackiego –„Dziękuję, że tworzysz…” pod kierunkiem Pani Lucyny Dudys.

Tegorocznym tematem konkursu były marzenia „Warto mieć marzenia, bo z nimi żyje się łatwiej” tak brzmiało hasło przewodnie, z którym w tym roku młodzi pisarze mieli za zadanie się zmierzyć.

Od września do maja uczniowie z całego powiatu nadsyłali swoje samodzielne prace w postaci wierszy i opowiadań. Komisja, w której skład wchodzili nauczyciele języka polskiego naszej szkoły, mieli nie lada orzech do zgryzienia, by sprawiedliwie ocenić wszystkie dostarczone prace. Do szkolnej skrzynki pocztowej wpłynęło ponad 250 prac. Komisja skrupulatnie i obiektywnie oceniła wszystkie i w końcu po długich obradach postanowiła nagrodzić finałową pięćdziesiątkę.

Gala rozdania nagród odbyła się 10 czerwca w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu. Apel prowadzony był przez przedstawicieli klasy III c gimnazjum w towarzystwie chóru, który umilał czas pięknymi piosenkami w tematyce marzeń. Nasza szkoła miała zaszczyt gościć laureatów konkursu ,a także wyróżnionych uczestników. Wszystkim zostały wręczone piękne nagrody w postaci atlasów, encyklopedii i słowników. Po programie artystycznym goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek, który był słodkim zakończeniem całego dnia pełnego wrażeń.

Uczennica kl. III c Aleksandra Tworek