Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART jest pomysłodawcą i realizatorem nowej akcji marketingowej o charakterze ambientowym, nakierowanej na rozwój turystyki na Pomorzu Zachodnim.

Akcja „Aż Po Morze” rozpoczęła się w lipcu od ogłoszenia rekrutacji na „najlepszą pracę w Polsce”. Zadaniem wybranej w wyniku rekrutacji osoby jest zwiedzanie Pomorza Zachodniego przez 30 wrześniowych dni, korzystanie z bogatego programu turystycznego i publikowanie swoich wrażeń (teksty, zdjęcia, filmy) na specjalnie stworzonym blogu (www.azpomorze.pl) oraz na profilach akcji w najpopularniejszych mediach społecznościowych (Facebook, Google+, Twitter, YouTube, Instagram). Za wykonaną pracę otrzymuje wynagrodzenie.

Organizatorzy podpisali dziesiątki umów z hotelami, pensjonatami, gminami, lokalnymi organizacjami turystycznymi, właścicielami atrakcji turystycznych, osobami odpowiedzialnymi za opiekę nad blogerem. Wszystko po to, żeby pokazać, że we wrześniu też warto odwiedzić Pomorze Zachodnie. Morze wprawdzie nie nastraja do kąpieli, ale są dziesiątki innych miejsc i atrakcji, które warto odwiedzić. Bloger będzie korzystał z atrakcji, które są dostępne o tej porze roku dla każdego turysty.

Proces rekrutacyjny trwał prawie 4 tygodnie. Ostatnie aplikacje wpływały 17 sierpnia. Organizatorzy musieli sprawdzić około 170 kandydatur. Wpłynęły zgłoszenia osób ze wszystkich województw w Polsce!

– To było trudne zadanie – przyznaje Wojciech Heliński, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki. – Większość osób to blogerzy z zamiłowania lub traktujący to zajęcie jako źródło dochodu. Było wiele fantastycznych kandydatur, dlatego podjęcie decyzji wcale nie należało do łatwych. Jednak długie dyskusje całego zespołu i ostateczna decyzja dają nam pewność, że podjęliśmy najlepszą decyzję. Anita będzie strzałem w dziesiątkę! – mówi Wojciech Heliński. Anita Demianowicz – to osoba, która została wybrana przez rekruterów. Mieszka na stałe w Gdańsku. Prowadzi blog podróżniczy Banita – www.banita.travel.pl, współpracuje z Wirtualną Polską i magazynami poświęconymi podróżowaniu. W 2012 roku jej blog otrzymał specjalne wyróżnienie w ramach konkursu Blog Roku 2012, organizowanego przez Onet.pl W tym roku organizuje także imprezę pn. „Trampki”, czyli Spotkanie Podróżujących Kobiet. Podróżowała po Ameryce Środkowej i Północnej, Azji i Europie.

– Mogę dyplomatycznie powiedzieć, że średnio znam ten region. Ale czas to zmienić – mówi Anita Demianowicz. – Nasza Polska jest piękna, ale na jej zwiedzanie po prostu brakuje mi czasu. Wybierałam bardziej egzotyczne kierunki. Znam trochę województwo pomorskie i małopolskie. Ostatnio byłam też w rowerowej podróży wzdłuż wschodniej granicy. Było pięknie. Po prostu warto poznawać Polskę i to właśnie zrobię – dodaje.

Organizatorzy celowo wybrali osobę, która zwiedziła kawał świata, a nie odwiedzała wcześniej Pomorza Zachodniego.

– Stawiamy sobie i naszemu regionowi bardzo wysoko poprzeczkę. Po prostu wiemy, że turystycznie jesteśmy atrakcyjnym regionem. Wymyśliliśmy tę akcję po to, żeby to udowodnić – tłumaczy Heliński.

Blogerka „Aż Po Morze” ma za sobą różne przygody. Jednym z najbardziej ekstremalnych był zjazd na desce po wulkanie w Nikaragui.

Oto relacja Anity z dnia spędzonego w gminie Rewal http://azpomorze.pl/2014/09/07/545/

fot. W. Heliński