Dwa samochody osobowe z przebitymi numerami identyfikacyjnymi i jeden figurujący z Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony ujawnili i zabezpieczyli w piątek w Wejherowie (woj. pomorskie) i w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie) funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji.

Wartość pojazdów szacuje się na ok. 170 tys. zł. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie we współdziałaniu z Policją z Gdańska i Wejherowa ujawnili w jednym z wejherowskich komisów i na prywatnej posesji audi S5 i A6 z przebitymi numerami indentyfikacyjnymi. Samochody, warte 150 tys. zł, zostały zabezpieczone, a dalsze czynności prowadzić będzie Policja w Wejherowie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

W Pobierowie natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rewalu zatrzymali do kontroli suzuki swift. Po sprawdzeniu w SIS okazało się, że pojazd w sierpniu został skradziony w Holandii. Strażnicy graniczni suzuki zatrzymali i zabezpieczyli. Jego wartość szacuje się na 22 tys. zł. Wylegitymowano dwóch mężczyzn: 21-latka, który pojazdem kierował oraz 36-letniego pasażera. Auto wraz z dokumentacją zostanie przekazane Policji w Gryficach do dalszego postępowania.

por. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku