W minioną niedzielę odbyło się 37 Święto Ludowe. Impreza ta tradycyjnie przypada w Święto Zesłania Ducha Świętego zwane potocznie Zielonymi Świątkami. Termin Zielonych Świątków jest ruchomy i zależy od Świąt Wielkiej Nocy dlatego też w tym roku przypadał na 4 czerwca. Dla mieszkańców Śliwina to najważniejsze wydarzenie w całym roku. Do hucznej imprezy przygotowują się kilka miesięcy wcześniej. Szczególnie dużo wysiłku w organizację włożyło nowo powstałe Stowarzyszenie Nasz Śliwin oraz Sołtys Śliwina Jarosław Zelwak z Radą Sołecką, a także Radny Ryszard Gutowski.

To na ich barkach spoczywał cały ciężar imprezy. Dokładnie o godzinie 15:00 Ks. Krzysztof rozpoczął tradycyjnie Mszę Św. która odbywała się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Płotach.

O godzinie 16:15 prezes Stowarzyszenia Nasz Śliwin Joanna Lewicka oraz Sołtys Śliwina oficjalnie przywitali gości na dorocznym Święcie Ludowym. W prawdziwie imprezowy nastrój wprowadził wszystkich występ zespołu Trzebiatowiacy. Ludowym pieśniom i przyśpiewkom nie było końca. Następnie na zgromadzone przed sceną dzieci czekał Klaun Tomi ze swoim bąbelkowym show. Tysiące baniek mydlanych unosiło się w powietrze ku uciesze rozbawionych dzieci.

Tradycją śliwińskiej imprezy stała się rywalizacja o złote widły Sołtysa. Konkurs rzutu kaloszem stał się tak znany że jeden uczestnik przyjechał z Warszawy, aby wziąć w nim udział. Spośród dwudziestu zgłoszonych osób to właśnie Pan Krzysztof z Warszawy cisnął kaloszem na największą odległość.

Przez całą imprezę zgromadzonym na placu uczestnikom towarzyszyła wspaniała muzyka zachęcająca gości do energicznego tańca. Swoje występy kolejno mieli zespół Leversi, Kelleris oraz No Name. Około godz. 23:00 wspaniała imprezę uświetnił porywający pokaz sztucznych ogni ufundowanych przez Krzysztofa Rudnika. Na zakończenie nocną dyskotekę poprowadził Tomasz Girczyc.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym co roku możemy spotykać się na śliwińskiej imprezie. Są nimi:

– Zachodniopomorska Izba Rolnicza
– Bank Spółdzielczy w Gryficach
– B&B Reklama Bartłomiej Bocian
– Hurtownia Gama
– Panorama Trzęsacz
– Kolejka Retro Paweł Łukaszczyk
– Dom gościnny Soleil
– Pizzeria Róża Wiatrów
– Park Wieloryba
– Nadmorska Kolej Wąskotorowa
– Dom gościnny Piaf
– Dom gościnny Promyk
– Robinson Crusoe
– Tawerna Rybacka Bazylak
– Usługi Transportowe Ryszard Świerczewski
– Willa Hoff
– Wodociągi Rewal Sp. z o.o.
– RopBenz Karnice
– Pierogi u Marty
– Obsługa imprez Krzysztof Rudnik