Jasełka czyli widowiska o tematyce bożonarodzeniowej są obecne w polskiej kulturze od wieków. Tę tradycję od siedemnastu lat upowszechnia wśród naszych dzieci Szkoła w Pobierowie.

Podczas tegorocznych Jasełek mieliśmy możliwość podziwiać efekty pracy przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli na terenie Gminy Rewal oraz uczniów klas I-III ze szkół w  Niechorzu i w Pobierowie, którzy przygotowywali się pod okiem swoich nauczycieli. Słowa starannie wyuczone przez młodych aktorów, tradycyjne jak i współczesne kolędy i pastorałki, a także piękna scenografia pozwoliły się wzruszyć, uśmiechnąć, zamyślić, przybliżyły nas o krok do oczekiwanych Świąt.

Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor ZSO w Pobierowie Pani Jolanta Pytlas przyznało zgodnie (ku wielkiej radości wszystkich uczestników) pierwsze miejsca dla każdej z grup. Całość wydarzenia zwieńczyło rozdanie nagród, podziękowań i świąteczne życzenia.

Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie oraz miłe przyjęcie.

Myślę, że adwent – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, w naszych szkołach  nie może się już obejść bez jasełkowego „zamieszania”.

Jacek Kabala