Już w najbliższą sobotę, 2 lipca w skansenie łodziowym przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbędzie się XV Święto Śledzia Bałtyckiego. Jak co roku przewidziane są liczne atrakcje, animacje i zabawy dla dzieci prowadzone przez profesjonalnych animatorów, konkursy z nagrodami, degustacje potraw rybnych oraz koncerty piosenek morskich i szant. Wystąpi zespół ludowy Czerwona Róża, chór Amber Singers, zespół szantowy Majtki Bosmana oraz jako gwiazda wieczoru Korycki i Żukowska.

Nie zabraknie także kultowego już konkursu na „Najlepszą Potrawę Rybną” oraz na „Najlepszą Potrawę Śledziową”. Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do godziny 12.00 w dniu wydarzenia. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, które ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Święto Śledzia Bałtyckiego rozpocznie się uroczystym pochodem Śledzia i Neptuna o godzinie 13.00 pod siedzibą muzeum przy Alei Bursztynowej 28. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce o godz. 14.00 w skansenie łodziowym. Zapraszamy!

2 lipca (sobota) 2016 r.

godz. 13.00

Skansen łodziowy przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Aleja Bursztynowa 28

Już dziś, tj. 29.06.2016 roku w kościele pw. Św. Stanisława BM w Niechorzu odbędzie się Msza Święta w intencji rybaków i ich rodzin.