W miniony piątek o godzinie 20:00 w Pobierowie naprzeciwko hotelu Baltic Palace rozpoczęły się po raz piętnasty Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą. Jest to sztandarowe wydarzenie sportowo – rozrywkowe Pobierowa, przyciągające tłumy spragnionych dobrej zabawy turystów. Od 15 lat na iprezie spotykają się śmiałkowie, którzy chcą pokazać swą siłę, nie tylko przeciągając linę, ale także mierząc się ze znanymi polskimi Strongmanami Jarosława Dymka i Sławomira Toczka w specjalnie przygotowanych konkurencjach.

Całe wydarzenie prawie od samego początku prowadzi znany i lubiany prezenter i dziennikarz TVN Irek Bieleninik, który wprowadza zebraną publiczność w doskonały nastrój, dodatkową atrakcją były zagrzewające do dopingu zebrane tłumy czirliderki Hasao. W tegorocznym Przeciąganiu Liny udział wzięło 6 drużyn.

Liderem rywalizacji od samego początku byli pobierowscy,, Ratownicy”, którzy ostatecznie zajęli  I miejsce,  II miejsce zajęła drużyna smażalni ,,U Jacha’’,  III miejscu zajęły egzekwo dwie drużyny zebrane z publiczności. Zwycięzcy otrzymali fantastyczny tort oraz wielką butelkę szampana, którą mogli uczcić wygraną.

Nie mogło zabraknąć oczywiście pokazów siłaczy, którym towarzyszyły konkurencje dla publiczności. Sławomir Toczek i Jarosław Dymek dwaj popularni, odnoszący sukcesy Strongmani zaprezentowali kilka spektakularnych pokazów siły, przewracając ponad 400- kilogramową oponę, czy też wykonując sławny spacer Buszmena polegający na przenoszeniu na ramionach dwóch słusznej wagi nosideł, w których dodatkowo znajdowały się cztery panie, ważące lekko ponad 50 kilogramów. Na zakończenie wieczoru odbył się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grypy Firemist.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie sponsorzy: firmy Ziaja, Diverse oraz sklepowi Alkohole Świata.