4 lipca od godziny 14:00 w Niechorzu odbędzie się jedno z najważniejszych i najbardziej znamiennych wydarzeń – Święto Śledzia Bałtyckiego, które od 14 lat przypomina o długiej tradycji rybackiej regionu i znaczeniu rybołówstwa dla mieszkańców wybrzeża rewalskiego.  W programie znajdą się występy zespołów szantowych Mark Twain i Majtki Bosmana. Nie zabraknie również muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Czerwona Róża od lat zaprzyjaźnionego ze Stowarzyszeniem Miłośników Tradycji  Rybołówstwa Morskiego.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia wystąpi Klaun Tomi jako całkiem niegroźny pirat. Wszystko to odbędzie się w towarzystwie  aromatycznego zapachu dań rybnych: smażonych dorszów, wędzonych śledzi, śledzi w śmietanie z pieczonym ziemniakiem, wonnej zupy rybnej. Każdy kto odwiedzi tego dnia Muzeum Rybołówstwa Morskiego na którego terenie odbędzie się Święto Śledzia Bałtyckiego będzie mógł bezpłatnie skosztować rybackich wyrobów. Nieodłącznym elementem święta jest również konkurs kulinarny w dwóch kategoriach „Najlepsza potrawa ze śledzia” i „Najlepsza potrawa rybna”. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto pragnie zaprezentować swój kunszt kulinarny w niełatwej sztuce przyrządzania ryb. W iście morski klimat uczestników wprowadzi Józef Gawłowicz polski kapitan żeglugi wielkiej znany pisarz marynista, autor wielu publikacji naukowych i powieści . Jego gawędy o morzu  oczarują wszystkich.

Organizatorzy Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Morskiego, Centrum Informacji Promocji i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na wspaniałą zabawę w morskim klimacie.