W dniach 29 – 30 maja br. na terenie gminy Rewal i w Gryficach odbyły się XIV Mistrzostwa Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. Urzędnicy skarbowi wypróbowali swych sił w takich dyscyplinach jak piłka nożna, badminton ( Niechorze); bieg na 5 km, skok w dal, przeciąganie liny (Rewal); tenis ziemny, tenis stołowy (Pobierowo); siatkówka, strzelanie oraz pływanie na dystansie 50m (Gryfice).

W mistrzostwach udział wzięło ponad 3200 urzędników z całej Polski, między innymi z Warszawy, Zgorzelca, Torunia, Sierpca, Gryfic, Suwałk  i wielu, wielu innych. Organizatorem Mistrzostw była Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II.

Mistrzostwa rozpoczął bieg na dystansie 5 km, który miał miejsce w Rewalu. Następnie uczestnicy wydarzenia spotkali się na rewalskim stadionie  gdzie każda drużyna z danego miasta zaprezentowała się w bardzo oryginalny i zabawny sposób. Na uroczystej inauguracji spotkać można było Mikołaja Kopernika, czarownice, królów, klauny, lekarzy i przeróżne zwierzęta. Urzędnicy skarbowi niewątpliwie ocieplili swój wizerunek i pokazali dystans do siebie i swojej pracy.