Dnia 5. maja 2016 r., uczniowie klasy IA i IB Gimnazjum Publicznego w Rewalu, wraz ze swoimi opiekunami: paniami Martą Lenkiewicz, Małgorzatą Sobolak i Karoliną Karniejew, wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Trzydniowa wycieczka miała na celu poznanie najciekawszych zabytków i symboli stolicy oraz udział w Paradzie Schumana, organizowanej każdego roku z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Celem Parady jest promowanie wartości europejskich i idei integracji krajów Europy, przede wszystkim wśród młodzieży.

W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy m. in. 30-ste piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego roztacza się zachwycająca panorama Warszawy, a także Starówkę, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki i Łazienki. Największe wrażenie wywarło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie czekała na nas wiedza o tragicznej historii stolicy, przekazywana przy pomocy niesamowitych rozwiązań technicznych i multimedialnych.

W sobotę udaliśmy się na Paradę Schumana, podczas której odwiedziliśmy stoiska Parlamentu i Komisji UE, ambasad i organizacji pozarządowych. Oczywiście, nie obyło się bez elementów humorystycznych… w samym centrum Warszawy spotkaliśmy mieszkańców Rewala i autokar pana Słoty, którym nasi uczniowie codziennie  dojeżdżają do szkoły.

Wycieczka była intensywna i bogata w ciekawe doświadczenia… Szczęśliwi i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do naszych domów. To był niezapomniany wyjazd.

Małgosia Sobolak
Marta Lenkiewicz
Karolina Karniejew