W ubiegłą niedzielę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych ARA, w którym wzięli udział mieszkańcy naszej gminy, w tym Wiktoria Sztandera – uczennica zajęć wokalnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu, podopieczna Michała Bierwiaczonka.

Nasza reprezentantka zaśpiewała piosenkę „Byłam różą” z repertuaru duetu Kayah i Goran Bregović. Nie znalazła się jednak w wąskim gronie laureatów Przeglądu. Jak powiedział po występie Michał: „Występ Wiktorii był poprawny i zebraliśmy potrzebne doświadczenie, aby za rok powalczyć o zwycięstwo.”

Wiktoria jest bardzo uzdolniona i ma wiele osiągnięć na swoim koncie. Co ważne, stale się rozwija. Pracuje w GOK-u pod okiem Michała Bierwiaczonka już od 5 lat i efekty tej pracy są widoczne z roku na rok.

Wygranie ARY nie jest jednak prostą sprawą, bowiem co roku w finałowych zmaganiach uczestniczy kilkudziesięciu młodych artystów, a kilkuset innych odpada w lokalnych i powiatowych eliminacjach. Sam start jest sporym wydarzeniem, gdyż daje okazję do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń z innymi ośrodkami kultury, stąd obecność w Szczecinie także szefującej rewalskiemu GOK-owi Martyny Sałek. Michał Bierwiaczonek najbardziej ceni sobie kontakt z Kazimierzem Decem, który w Ińsku zajęcia muzyczne i teatralne prowadzi już od pół wieku.

Warto zadbać o to, aby żaden uzdolniony muzycznie talent, nie zniknął i mógł w rewalskim GOK-u rozwijać swoje zdolności. Ośrodek ze swojej strony czyni starania, aby tak się stało.

Przemysław Łonyszyn