Skończyły się wakacje i rozpoczął się  nowy roku szkolny. Wrzesień nie musi się jednak kojarzyć wyłącznie z powrotem do zajęć i szkolnych obowiązków. Lato wciąż trwa, a wrzesień to świetny miesiąc na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze. Mając na uwadze fakt, że od jakiegoś czasu schyłek lata nad polskim Bałtykiem przyzwyczaił nas do pięknej, słonecznej pogody, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przygotowała ofertę wycieczek edukacyjnych dla szkół, a także, po raz pierwszy również dla seniorów.

Edukacja w atrakcyjnej formie

Edukacyjna Podróż w Czasie to sprawdzony już projekt, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu. W wersji podstawowej wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą „Poławiacze Bursztynu” i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, np., kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka.

W bardziej rozbudowanej wersji (Pakiet Historyczny) wycieczka obejmuje dodatkowo zwiedzanie Muzeonu – muzeum multimedialnego w Trzęsaczu, gdzie przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych można poznać historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem. Pakiet Przyrodniczy – to kolejna wersja projektu edukacyjnego, która składa się z przejazdu koleją wąskotorową, zwiedzania Muzeum Rybołówstwa Morskiego z lekcją tematyczną pt. „Flora i Fauna Wybrzeża Bałtyku” oraz wstępu do Motylarni w Niechorzu. W Motylarni, podczas prelekcji pt. „Życie i Zwyczaje Motyli Tropikalnych”, uczniowie będą mogli uzyskać wiele ciekawych informacji na temat tych pięknych, kolorowych owadów.

Kolej na Seniora

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rencistów i emerytów, w tym roku Nadmorska Kolej Wąskotorowa wprowadziła kolejny projekt promocyjny pod nazwą Kolej na Seniora. Jest to oferta skierowana do turystów z grupy wiekowej 60+., w ramach które grupy seniorów, wypoczywających na wybrzeżu rewalskim będą mogły skorzystać z wycieczki, obejmującej zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych na szlaku nadmorskiej wąskotorówki. Zaletą projektu jest nie tylko atrakcyjna forma i cena, ale również fakt, że w czasie zwiedzania grupa poruszać się będzie wyłącznie kolejką, bez konieczności korzystania z dodatkowych środków transportu. Do dyspozycji seniorów są 2 wersje wycieczki. W Pakiecie Podstawowym znajduje się przejazd kolejką i zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, natomiast wersja rozbudowana, pod nazwą Dwa Muzea zawiera dodatkowo odwiedziny muzeum multimedialnego w Trzęsaczu.
Więcej szczegółów, dotyczących wrześniowych propozycji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej znajduje się na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl