Na wszystkich, którzy zamierzają spędzić weekend majowy w gminie Rewal czeka moc atrakcji. Prawie każda miejscowość przygotowała dla odwiedzających ją turystów ciekawą ofertę od tradycyjnych festynów, po różnego rodzaju warsztaty i targi. Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą coś dla siebie.

Rewal

Kwiatowa majówka pod wielorybami

2 maja 2015 r., Start godzina 16:00

centrum Rewala, plac z wielorybami

Każdy kto zdecyduje się w okresie majowego weekendu odwiedzić Rewal, będzie mógł spędzić czas na tradycyjnej Majówce pod Wielorybami. Tegoroczny festyn odbędzie się 2 maja, a jego motywem przewodnim będą kwiaty. Poza paradą kwiatów, występami artystycznymi dzieci z lokalnych szkół, występem klauna Tomiego i muzyką na żywo, odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz targ rękodzieła. Jak co roku na placu zapłonie ognisko, gdzie będzie można upiec kiełbaski, staną także stoiska z pysznymi daniami na ciepło, przygotowanymi przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół Sportowych w Rewalu oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Śliwina.

Pogorzelica

Plażowa majówka w Pogorzelicy

2 maja 2015 r. start godzina 17:00, Ulica Plażowa

Po rocznej przerwie, ku uciesze turystów odwiedzających Pogorzelicę, powróciła majówka odbywająca się na ulicy Plażowej. Nie obędzie bez wspaniałej zabawy przy muzyce na żywo i rozgrzewającej, wprowadzającej w doskonały nastrój herbatki sztormowej. Dla najmłodszych uczestników przygotowano animacje i zabawy.

Pobierowo

1-3 maja 2015 r.  „Nadmorski Targ Staroci i Rękodzieła”

Start codziennie od godziny 10:00, ul. Grunwaldzka

W Pobierowie już po raz trzeci na ul. Grunwaldzkiej odbędzie Nadmorski Targ Staroci i Rękodzieła, który rokrocznie przyciąga wielu wystawców z całej Polski, prezentujących oryginalne wyroby rękodzielnicze i różnego rodzaju przedmioty o wartości kolekcjonerskiej. Miłośnicy antyków oraz artystycznych wyrobów ozdobnych, mogą nie tylko je nabyć ale też udać się w sentymentalną podróż zaglądając do starych kredensów i kufrów Dodatkowo z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na ul. Zgody przy Centrum Ratownictwa odbędzie się piąta już lekcja śpiewu czyli wspólne śpiewanie śpiewu pieśni patriotycznych pt. „Witaj, majowa jutrzenko” pod przewodnictwem ks. Stanisława Krzyżanowskiego.

Niechorze

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Football Cup Niechorze 2015

01 – 03 maja 2015, start godzina 13:30, obiekt sportowy w Niechorzu

Weekend majowy w Niechorzu odbędzie się pod znakiem sportu. W dniach 01 – 03 maja na obiekcie sportowo – rekreacyjnym o tytuł mistrza powalczą zespoły piłkarskie z całej Polski z rocznika 2001. W tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Football Cup Niechorze zagra 16 drużyn w roczniku 2001, wśród których znalazły się takie jak Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Zagłebie Lublin, KS Polkowice i wiele innych Celem turnieju jest propagowanie wśród najmłodszych piłki nożnej jako ciekawej i rozwijającej dyscypliny sportowej, organizowanie czasu wolnego wokół aktywności fizycznej oraz gry fair play. Miłośnicy wędkarstwa będą mogli rozpocząć sezon wędkarski na kanale Liwka, gdzie odbędą się doroczne zawody.

Pustkowo

Majówka w Pustkowie

2 maja 2015 r. start 16:00, Błonia

W Pustkowie nowo wybrany sołtys organizuje rodzinny piknik przy dźwiękach muzyki na żywo. Na uczestników pustkowskiej majówki czekają stoiska z pysznymi daniami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich, wielkie ognisko na którym można upiec kiełbaski oraz liczne konkursy dla dzieci. Wszystko to odbędzie się jak zawsze w ciepłej i sympatycznej atmosferze, którą tworzą mieszkańcy tej niezwykłej miejscowości.

Trzęsacz

Majówka w Trzęsaczu

2 maja 2015 r. start 14:00, plac przy ul. Kamieńskiej

Również w Trzęsaczu tradycyjnie już odbędzie się kameralny, rodzinny piknik. W ofercie trzęsackiej majówki znajduje  się ognisko, kiełbasa i kaszanka z grilla, domowe wypieki, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, przejażdżka bryczką, loteria fantowa, a to wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki.

Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową

W maju po długim zimowym odpoczynku, na tory powraca Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, która powinna być obowiązkowym punktem majowego weekendu w gminie. Trasa kolejki rozpoczyna się w Gryficach, gdzie też stacjonuje ona w godzinach wieczornych i poza sezonem letnim. Pełna trasa obejmuje Gryfice – Popiele – Rybokarty- Niedźwiedziska – Modlimowo – Paprotno – Karnice – Dreżewo – Trzęsacz – Rewal – Śliwin – Niechorze – Pogorzelicę. Regularny kurs kolejki obejmuje miejscowości Gminy Rewal, kursując wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem a Pogorzelicą. Coraz bardziej doceniana Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przysparzająca tyle uciechy i wrażeń zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży w czasie, po najpiękniejszych zakątkach Wybrzeża Rewalskiego.

 

Aktywna majówka

Gmina Rewal słynie z w pełni profesjonalnych obiektów sportowo – rekreacyjnych usytuowanych w Rewalu, Pobierowie i Niechorzu oraz mniejszych boisk znajdujących się na terenie całej gminy. Bogata baza sportowa o wysokim standardzie pozwala na organizowanie treningów, zgrupowań i turniejów, z czego chętnie korzystają drużyny z Polski i z zagranicy. W miesiącach letnich kompleksy sportowe w których skład wchodzą boiska piłkarskie  z murawą naturalną i sztuczną, hale, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, bieżnie lekkoatletyczne, boiska do siatkówki plażowej, siłownie oraz wypożyczalnie rowerów, są oblegane przez drużyny reprezentujące różne dyscypliny sportowe.

Wybrzeże rewalskie posiada również idealne warunki krajobrazowo – przyrodnicze, które sprzyjają zarówno profesjonalnej jak i amatorskiej aktywności sportowej. Sosnowe lasy i złote plaże zachęcają do wycieczek rowerowych i pieszych. Wszyscy ci, którzy nie zdołali zabrać ze sobą roweru lub nie posiadają kijków do uprawiania popularnego Nordic Walking mogą udać się właśnie do jednego z kompleksów sportowych i tam wypożyczyć fachowy sprzęt. Nadmorskie miejscowości gminy Rewal to nie tylko wspaniałe miejsca do wypoczynku i plażowania, ale także do uprawiania różnych sportów.