Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa zapraszają wszystkich miłośników kolei wąskotorowej do udziału w imprezie pod nazwą „Nocny Pociąg do Muzeum”. Impreza odbędzie się w sobotę, 21 maja 2016 r. w Gryficach w ramach 11. Europejskiej Nocy Muzeów.

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne, zorganizowane w przestrzeni plenerowej wystawy Zachodniopomorskiej Kolei Dojazdowej. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję za darmo zwiedzić wystawę zabytkowych parowozów i wagonów oraz unikatowych eksponatów kolejowych w nocnej iluminacji. Oprócz zwiedzania wystawy w towarzystwie przewodnika, będzie można odwiedzić pobliską lokomotywownię i warsztaty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – miejsca, które na co dzień nie są udostępniane dla zwiedzających. Zwiedzanie zaplecza kolejowego to pierwszy akord tegorocznych obchodów 120–lecia nadmorskiej wąskotorówki. Na imprezę w Gryficach będzie można dojechać pociągiem specjalnym ze Szczecina oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową z gminy Rewal. Program imprezy uświetni występ szczecińskiego zespołu After Blues. Udział w imprezie jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.

Dojazd Nadmorską Koleją Wąskotorową

Uczestnicy imprezy w dn. 21 czerwca mogą skorzystać z promocyjnej ceny biletów, w wysokości 10 zł od osoby (przejazd ostatnim kursem). W tej kwocie zawarty jest dojazd kolejką do dworca w Gryficach oraz powrót autokarem z miejsca imprezy. Każdy, kto zakupi bilet specjalny otrzyma drobny upominek od Browaru Kowal z Koszalina – sponsora Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Osoby zainteresowane przejazdem na imprezę wąskotorówką prosimy o zgłaszanie swojego udziału na adres: promotion@rewal.pl, w celu zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

Więcej szczegółów o imprezie na : www.muzeum.szczecin.pl

Odjazdy pociągu z gminy Rewal:

Pogorzelica (odjazd 17.45)

Niechorze (17.54)

Niechorze Latania Morska (17.57)

Śliwin (18.08)

Rewal (18.15)

Trzęsacz (18.20)

Powrót 

Powrót autokarem z miejsca imprezy za okazaniem biletu promocyjnego. Wyjazd ok. godz. 23:00.