Wąskotorówka kursować będzie codziennie od 30 kwietnia do końca września na trasie Gryfice – Pogorzelica według rozkładu jazdy, zamieszczonego na stronie internetowej. Tak samo jak w latach ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą.

Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci ostatnim kursem do zajezdni w Gryficach. Składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. W zbliżającym się sezonie, ze względu na prace remontowe nie będzie można jeszcze skorzystać z przewozów z parowozem Px-48.

W stosunku do roku ubiegłego zmieni się sposób sprzedaży biletów, bowiem już od majówki uruchomione zostaną biletomaty na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu (stary dworzec) oraz w Pogorzelicy. Biletomaty obsługiwać będą wszystkie popularne karty płatnicze i kredytowe. Podróżni, którzy z różnych względów nie kupią biletu w automacie będą mogli nabyć go również u konduktorów w pociągu. Jednak w takiej sytuacji będą musieli liczyć się z ryzykiem, bowiem przy wzmożonym ruchu przewozowym pierwszeństwo skorzystania z przejazdu będą mieli pasażerowie z wcześniej kupionym biletem. Dlatego będziemy zachęcać pasażerów do pojawienia się na dworcu z lekkim wyprzedzeniem czasowym i nabycia biletu w biletomacie.

W ubiegłym roku nasza kolej wąskotorowa cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Świadczą o tym najlepiej liczby – 150 tys. przewiezionych pasażerów. Mamy nadzieję, że zainteresowanie wąskotorówką nie zmaleje i w zbliżającym się sezonie przewozowym padnie kolejny rekord frekwencji. Tymczasem już dziś zapraszamy wszystkich miłośników wąskich torów do odbycia fascynującej podróży w czasie Nadmorską Koleją Wąskotorową, a dzieci i młodzież szkolną do skorzystania z projektów promocyjnych: Edukacyjnej Podróży w Czasie oraz pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Szczegółowe informacje, dotyczące aktualnych rozkładów jazdy, cenników, promocji i imprez można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej www.kolej.rewal.pl