Polskie Radio Szczecin od wielu lat w okresie wakacji letnich organizuje niezwykłą akcję w czasie której, zarówno dzieci jak i dorośli wypoczywający na plażach Pogorzelicy, Trzęsacza i Pustkowa mogą w złocistym piachu znaleźć cenne skarby. Wystarczy odrobina dobrych chęci i żyłka poszukiwacza by wziąć udział w tej ekscytującej zabawie.

Uczestnicy akcji „Wyprawa po lato” mają za zadanie na wydzielonym obszarze plaży dokopać się do dość głęboko ukrytych butelek z kuponami na których zawarta jest informacja o wartości znalezionego skarbu. Do zdobycia jest nawet kilkaset złotych, co niewątpliwie może podreperować urlopowy budżet, nadszarpnięty letnimi szaleństwami. W trakcie wydarzenia na antenie Radia Szczecin można posłuchać relacji na żywo z gorączkowych poszukiwań, dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat gminy Rewal oraz poznać atrakcje jakie oferuje w sezonie letnim.

Do przyjazdu zachęcają miejscowi przedsiębiorcy: lokalni gastronomowie, właściciele parków rozrywki oraz pracownicy Urzędu Gminy opowiadający o urokach wybrzeża rewalskiego oraz przebogatej gamie możliwości na spędzenie czasu wolnego.