15 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, polskiego święto oświaty nazywanego też potocznie Dniem Nauczyciela. Data tego święta wyznaczona na 14 października związana jest ściśle z rocznicą powstania w 1773 r.

Komisji Edukacji Narodowej, stworzonej z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nauczyciele z lokalnych szkół spotkali się by razem uczcić dzień poświęcony ich szacownemu zawodowi.

Spotkanie otworzyły życzenia i podziękowania złożone nauczycielom przez Wójta Gminy Rewal Roberta Skraburskiego, Sekretarz Gminy Wiolettę Brzezińską, Jana Trafnego, który złożył życzenia w imieniu Posła Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Joannę Drzewińską – Dąbrowską oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Bogusława Woźniaka. Zaproszeni goście wręczyli dyrektorom szkół Wandzie Szukale -Błachucie, Mareli Wawrzyniak i Jolancie Pytlas, Iwonie Zacharczuk kwiaty i drobne upominki. Święto to stało się również sposobnością do wręczenia awansów zawodowych oraz ogłoszenia nominacji na „Nauczyciela Roku 2014”. W tym roku awans na nauczyciela mianowanego otrzymał Marcin Smoczyk nauczyciel przyrody i zajęć technicznych w klasach 4 – 6 i w gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Do tytułu „Nauczyciela Roku 2014” nominowano:

Anetę Krawczuk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie;
Ewę Łozdowską – nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Niechorzu
Edytę Nowak – Majdzińską – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu.
Ten zaszczytny tytuł otrzymała w tym roku Edyta Nowak – Majdzińska.

Po części oficjalnej, odbył się koncert Antoniny Krzysztoń polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, która na stałe zapisała się w nurcie poezji śpiewanej i folku. Występ artystki spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wieczór zakończył bankiet.