Gmina Rewal sprzedała właśnie atrakcyjną działkę o powierzchni ponad 2,1 ha, położoną w pierwszej linii zabudowy od morza w sercu Pobierowa. Nabywcą jest AS-INVEST Sp. z o.o. – spółka celowa, związana z grupą inwestorów belgijskich, m.in. deweloperem Fenixco, która planuje w tym miejscu wybudować hotel.

Zamiarem inwestorów jest realizacja wysokiej klasy całorocznego kompleksu hotelowo-apartamentowego wraz z usługami towarzyszącymi . W obiekcie znajdą się m.in. centrum konferencyjne, aquapark, centrum odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, a także specjalistyczna klinka medyczna. Inwestorzy liczą na turystów zarówno z kraju, jak też na gości z Niemiec, Belgii i krajów skandynawskich. Wiadomo, że będzie to obiekt o bardzo wysokim standardzie, nadający nową jakość ofercie turystycznej w tej części polskiego wybrzeża.  W tej chwili prowadzone są rozmowy z międzynarodową siecią hoteli Hilton, choć ostatecznie kwestia operatora hotelowego nie została jeszcze przesądzona. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu powstaną luksusowe apartamenty, których oferta skierowana będzie do inwestorów indywidualnych z opcją wspólnego zarządzania i czerpania dochodów z wynajmu.

Inwestorzy belgijscy są również zainteresowani współpracą z lokalnymi władzami w celu uporządkowania przestrzeni publicznej na terenach sąsiadujących z planowanym kompleksem. Trwają wstępne rozmowy o zaangażowaniu AS-INVEST w realizację koncepcji placu miejskiego w Pobierowie, zgodnie z przyjętym przez gminę Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.  Plan przewiduje realizację przestrzeni publicznej z małą architekturą oraz wkomponowanie przedwojennego domu zlokalizowanego na tym terenie. Na placu mogłyby pojawić się ławki, rzeźby i inne małe formy architektoniczne, a być może nawet fontanna i muszla koncertowa. Z kolei w przedwojennym domu miałoby powstać Muzeum Bursztynu, a także przestrzeń służąca mieszkańcom gminy do spotkań i integracji, zwłaszcza poza sezonem turystycznym.