W dniach 28.02.-1.03.2020 na obiektach sportowych w Pobierowie w gminie Rewal, odbył się już po raz szósty, trzy dniowy ogólnopolski turniej piłki nożnej “Football Pobierowo CUP”, w którym rywalizowali zawodnicy rocznika 2003/2004. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście zaproszonych zespołów: Pogoń Prawobrzeże, Warta Gorzów, MUKS CWZS Bydgoszcz, UKS Bałtyk Koszalin 04, WDA Świecie, Bałtyk Koszalin, SMS Gryf Słupsk, Błękitni Stargard, Arkonia Szczecin, Górnik Polkowice, Odra Opole i gospodarz Wybrzeże Rewalskie, które drogą losowania utworzyły trzy grupy, cztero zespołowe.

W opinii organizatorów, tegoroczna edycja z wszystkich, które do tej pory się odbyły okazała się na najbardziej wyrównana pod względem prezentowanego wysokiego poziomu piłkarskiego. Zacięta rywalizacja miała miejsce od pierwszych meczów grupowych, aż do ostatnich finałowych o miejsca. Większość spotkań decydujących o końcowej klasyfikacji, po regulaminowym czasie musiała być rozstrzygniętą dogrywką w postaci rzutów karnych.

W przedostatniej fazie półfinałowej turnieju, zmierzyły się zespoły SMS Gryf Słupsk – Arkonii Szczecin i Warty Gorzów – Błękitnych Stargard. Zwycięzcą pierwszego półfinału został zespół ze Słupska, zdobywając jedynego gola w końcówce spotkania. W drugim półfinale lepsi okazali się zawodnicy ze Stargardu. wygrywając po dogrywce w rzutach karnych. W sportowych  zmaganiach najlepsi okazali się piłkarze Błękitnych Stargard, którzy w ostatnim finałowym meczu pokonali zespół Gryfa 1-0. Trzecie miejsce w końcowym podsumowaniu wywalczyli zawodnicy Warty Gorzów, którzy w ostatnim meczu musieli rozstrzygnąć spotkanie „jedenastkami” z Arkonią Szczecin.

Najlepsze zespoły „TOP 4” zostały wyróżnione pucharami ufundowanymi przez patronów turnieju, nagrodami rzeczowymi od sponsorów, które wręczyli zaproszeni goście – przedstawiciele gminy Rewal: Konstanty Tomasz Oświęcimski – wójt gminy Rewal, Rafał Mielcarek – vice przewodniczący Rady gminy Rewal, Joanna Błachuta – Dyrektor Referatu Sportu, Turystki i Spraw Społecznych gminy Rewal i Przemysław Studziński – sołtys Pobierowa. 

W wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatorów i trenerów „Królem Strzelców” został Michał Jelski (Warta Gorzów), „Najlepszym Zawodnikiem” – Patryk Wólczyński ( SMS Gryf Słupsk), a „Najlepszym Bramkarzem” – Daniel Stereńczak (Błękitni Stargard). Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Gospodarz turnieju Gmina Rewal dziękuję za wsparcie partnerom wydarzenia sportowego: ENEA Operator  i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego. Sponsorom za pomoc  w organizacji tegorocznej edycji turnieju: ZINA oficjalny partner techniczny, MNSport salon piłkarski, Be-Winner producent profesjonalnych rękawic bramkarskich,. Organizatorzy dziękują firmie Global Planet, drukarni Copyplanet jak również za bardzo dobrą opiekę nad  zespołami ośrodkom wczasowo-wypoczynkowym Adria, Pisz, Roksana.

Marcin Tylutki