20 sierpnia 2017 odbyło się Święto Latarnika przy Latarni Morskiej w Niechorzu z tej okazji u stóp latarni  rozpoczęły się uroczyste obchody w czasie, których chętni mogli bezpłatnie zwiedzać latarnię morską, a także uczestniczyć w konkursach dla rodzin, animacji dla dzieci z piratami oraz skorzystać z możliwości skosztowania pysznego jedzenia ze stoisk gastronomicznych z kiełbaskami czy słodkiej kolorowej waty cukrowej.

Najważniejszym punktem tego dnia był „V Bieg latarnika” na szczyt latarni, w którym do pokonania było 208 schodów. Uczestnicy biegu startowali w dwóch kategoriach: Kobiety i Mężczyźni. W kategorii „Kobiety” wystartowało 8 zawodniczek wśród których najlepsza okazała się Milena Witecka z Pobierowa, która osiągnęła czas 1:00:59. Drugie miejsce zajęła Magdalena Świtoń z Gryfic z czasem 1:03:40. Na trzecim miejscu znalazła się Elżbieta Omyła z Rycerskiej Doliny z czasem 1:05:03. W kategorii „Mężczyźni” udział wzięło 15 zawodników. Rekordowy czas uzyskał Jakub Wajs z Niechorza, który wbiegł na latarnię z czasem 00:34:99. Drugie miejsce zajął Jan Huk ze Stargardu Szczecińskiego z czasem 00:38:02.Trzecie miejsce zajął Marcin Cichocki z Poznania z czasem 00:40:30 Zwieńczeniem tego dnia był koncert zespołu Loversi, który wprowadził wszystkich uczestników imprezy w świetny nastrój.