24 –go marca w Przedszkolu im. „Sindbada Żeglarza” w Niechorzu odbyła się uroczystość poświęcona otwarciu nowej, wyremontowanej łazienki. Zaszczycili nas zaproszeni goście: Wójt Gminy Rewal pan Robert Skraburski, Inspektor do spraw oświaty pani Joanna Błachuta, państwo Marta i Antoni Grabalscy , reprezentantka Rady Rodziców  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu pani Magdalena Kalińska, pani Dyrektor Wanda Szukała- Błachuta oraz rodzice naszych wychowanków.

Na początku dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt.” Ptasia opowieść o wiośnie”. Śpiewając, tańcząc, deklamując i grając na instrumentach mogły zaprezentować wszystkie swoje umiejętności. Potem goście przeszli do łazienki i tam uroczyście pani Dyrektor, pan Wójt oraz przedstawicielka Rady Rodziców przecięli wstęgę zamieszczona w drzwiach łazienki.

Następnie pani Dyrektor w kilku słowach podziękowała i wyraziła wdzięczność wszystkim , którzy przyczynili się do zrealizowaniu planu wyremontowania łazienki oraz wręczyła statuetki osobom uznanym mianem „Przyjaciela Przedszkola”. Statuetki otrzymali: Wójt Gminy Rewal pan Robert Skraburski, państwo Marta i Antoni Grabalscy, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Niechorzu. Przygotowano również statuetki dla państwa Krystyny i Janusza Zalewskich oraz byłej dyrektor pani Mareli Wawrzyniak.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada
Lecz przez to , kim jest.
Nie przez to , co ma, lecz przez to ,czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II

Z takim mottem dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiaty, które symbolizowały dowód wdzięczności za wszystkie działania, które podejmowali aby pomóc w realizacji remontu. Od ubiegłego roku rodzice zaangażowali się poprzez: organizację kiermaszy, loterii, kupowali i rozprowadzali cegiełki, przygotowywali pyszne sałatki, przekąski na przedszkolne baliki i zabawy, piekli wspaniałe ciasta, zbijali kafelki w starej  łazience, sprzątali po wszystkich uroczystościach oraz po remoncie  pucowali nową łazienkę aby dzieci mogły już z niej korzystać. Zawsze byli tam, gdzie akurat byli potrzebni.

W tym dniu również ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Już przyszła wiosna”.
W kategorii praca wykonana z rodzicami:
I miejsce – Pola Sobestjańska
II miejsce – Michał Brzeziński
III miejsce – Hania Myjak

W kategorii praca wykonywana samodzielnie:
I miejsce – Emilka Kosińska
II miejsce – Kacper Strzeboński
III miejsce- Ola Głębikowska

Nagrodzone dzieci otrzymały  książki a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Niespodzianką dla dzieci były prezenty od pana Wójta – zabawki  dla maluszków i przewodniki po gminie Rewal dla starszaków.

Na koniec uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez naszych nieocenionych Rodziców.

Wszystkim tym którzy przyczynili się do tego aby ta inwestycja zostało zrealizowane pragniemy powiedzieć:

Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste DZIĘKUJEMY zawiera to wszystko co chcemy wyrazić.”

Zofia Lebioda