11 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji w Świetlicy w Rewalu przygotowano szczególny program artystyczny, który rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Chór Amber Singers wykonał wiele patriotycznych utworów, które wzruszyły wszystkich przybyłych gości. Wśród nich nie zabrakło m.in. „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”.

Na spotkaniu pojawił się marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoją świtą, dzięki którym przenieśliśmy się do momentu odbudowywania naszej państwowości po 123 latach zaborów. Uroczystości patriotyczne uwieńczyło wspólne wykonanie pieśni przez przybyłych gości. Akompaniament Pani Moniki Załogi oraz przygotowane śpiewniki wspomogły naszą pamięć i śpiew.
Pragniemy szczególnie podziękować naszym partnerom za pomoc i zaangażowanie w organizację tegorocznych obchodów Święta Niepodległości: chórowi Amber Singers, Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” 14 pułku piechoty 1 Armii Wojska Polskiego z Trzebiatowa oraz Pani Monice Załoga.