Gmina Rewal ma w całej Polsce, jak i za jej granicami licznych miłośników, którzy nie wyobrażają sobie letniego urlopu bez jej pięknych plaż i wakacyjnego gwaru. Wśród nich są i tacy, którzy swoją miłość do wybrzeża rewalskiego przelali na papier. Do takich osób należy Pan Krzysztof Gietke, absolwent studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z zamiłowania turysta i fotograf.

Pokusił się on o napisanie zbioru opowiadań pod znamiennym tytułem „Lato w Pobierowie”. Opowiadania te oparte są na wspomnieniach z czasów kiedy urlopy organizowane były przez Fundusz Wczasów Pracowniczych posiadający własne ośrodki wypoczynkowe. Autor opisuje historie różnych ludzi, dla których tło stanowią nadbałtyckie miejscowości i lato. Jak stwierdza „W sezonie letnim (…) nad Bałtykiem, w każdej z kilkudziesięciu miejscowości nadmorskich – miast, miasteczek i mniejszych osad – spotyka się różnych osobowościowo, niekiedy bardzo interesujących, bo wyjątkowych ludzi. (…) Osoby te chcą – przede wszystkim – zrelaksować się i uwolnić od konieczności podejmowania codziennych, istotnych życiowo i niosących konsekwencji decyzji. Osoby te chcą – przez kilkanaście dni – żyć inaczej. Niektórzy jednak traktują ten wyjątkowy czas odmiennie. Chcą … zaistnieć, pokazać się, zmienić status quo, zaprezentować swoje wyjątkowe – faktyczne lub domniemane – możliwości.”

Zbiór opowiadań „Lato w Pobierowie” to niezwykła podróż w czasie mniej lub bardziej odległym do miejsc ważnych dla ich bohaterów, miejsc które na zawsze stały się częścią ich życia, choć dziś już są ledwie wspomnieniami. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą ciekawą i barwną  literaturą.