20 i 21  kwietnia 2015 r. odbyły się rozgrywki wojewódzkie cyklicznego turnieju dziewcząt i chłopców „Z podwórka stadion”. Do rozgrywek przystąpiły reprezentantki naszej szkoły w kategorii U-12   (z 4 i 5 klasy).

Dziewczęta trenowały od września 2014 r. , wygrały eliminacje powiatowe i przygotowywały się do występów w finale wojewódzkim. Na rozgrywki stawiło się 20 reprezentacji powiatów, które utworzyły 4 grupy po 5 zespołów.

Nasze piłkarki trafiły do grupy, osiągając następujące wyniki:

1. SP Niechorze -SP 3 Myślibórz 1-2

2. SP Niechorze- SP Karlino 2-0

3. SP Niechorze- UKS Niemica 1-0

4. SP Niechorze- UKS „VIKTORIA” SP 2  Sianów 1-1       

Tocząc ciężkie boje w grupie wywalczyły sobie awans do ćwierćfinału. Tutaj trafiły, jak się póżniej okazało, na finalistki z Wałcza. Mimo przegranej, pokazały się z bardzo dobrej piłkarskiej strony. Walczyły o każdy metr boiska,  a zawodniczki, które były kontuzjowane podczas pojedynków w grupie, do końca kibicowały swoim koleżankom.

Jestem bardzo zadowolony z występów w grupie. Nasze piłkarki stanęły na szczycie swoich możliwości, a to jest najważniejsze. Grały ambitnie i pokazały ,że potrafią mądrze grać w piłkę. Kilka naszych dziewcząt zyskało sobie pozytywne recenzje w oczach trenera kadry ZZPN. Może w przyszłości zobaczymy je na boiskach w ekstraklasie.       Przed nami kolejny rok ciężkiej pracy do następnej edycji rozgrywek. Skład w dużej mierze nie zmieni się, więc razem z dziewczętami mamy wyznaczony cel. Pozytywnym aspektem tego dnia było to, że miło i radośnie spędziły czas ( co widać w fotorelacji).

Wielkie podziękowania kieruję do Pani Dyrektor Mareli Wawrzyniak, która od samego początku wspierała drużynę naszych dziewcząt oraz do Państwa Kucharskich i Pani Kelner za troskliwą opiekę nad drużyną.

Na uwagę zasługuje występ  chłopców, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Podopieczni Michała Wojtowicza w kategorii U-8, w większości to uczniowie naszej szkoły,  wypadli znakomicie, zachodząc do ćwierćfinału. Podobnie  podopieczni Jarka Włodarczyka z Kategori U-10, a mowa tutaj o Tomku Jankowskim, gdzie jego drużyna zajęła 3 miejsce, oraz uczniach: Szymonie Pawłowskim i Dominiku Ratajskim, którzy również stoczyli bój w ćwierćfinale, ze zwycięzcą i najlepszą ekipą w tej kategorii wiekowej „Pogonią Szczecin”.

Podsumowując relację z występów naszych uczniów, możemy być dumni z naszych piłkarzy i piłkarek. Coraz częściej się słyszy o naszej gminie, o szkole z Niechorza. Cieszę się, że uczniowie są zadowoleni ze swoich sukcesów ,a  niepowodzenia motywują ich do ciężkiej pracy, bo sukcesem jest  rozwój ich możliwości.

Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Kinka