W dniach  12  – 19  maja 2016 roku w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu odbył się ,,Tydzień Belgijski „, podczas którego dzieci mogły zapoznać się z tradycjami, symbolami, językiem oraz kuchnią tego kraju. ,,Tydzień Belgijski” rozpoczęliśmy kulinarnym kiermaszem, na którym można było zakupić potrawy i słodycze z belgijskiej kuchni, które przygotowały jak zwykle niezawodne Mamy z klasy IV.

Stoiska ze smakołykami zachęcały nie tylko apetycznym wyglądem, ale również kolorystyką, ponieważ wszystko wykonane było w narodowych barwach Belgii.   Przez tydzień uczniowie klas I-VI pracowali w grupach zadaniowych, efekty pracy mogliśmy  obejrzeć na apelu podsumowującym, który się odbył 19 maja 2016r.

Klasa I-Zaprosiła nas do krainy Smerfów.

Klasa II-Zaprezentowała nam symbole narodowe Belgii.

Klasa III- Przedstawiła świat komiksów i postać Lucky Luka.

Klasa IV-Dzięki obecności koleżanki z Belgii Lisy wszyscy uczniowie mogli poznać ciekawostki o Belgii, których nie znajdziemy  w przewodnikach.

Klasa V- Przygotowała krótką historię chłopca, którego cały świat zna jako ,,Manenken Pis”.

Klasa VI-  Zaprezentowała charakterystyczne budowle tego kraju.

W projekt aktywnie włączyły się również  klasy gimnazjalne I b i II b. Uczniowie  gimnazjum przygotowali dwie prezentacje. Jedna poświęcona była historii Belgii, druga działaniom antyterrorystycznym w Belgii.

Efekty pracy uczniów stworzyły niepowtarzalną wystawkę, która znalazła swoje miejsce w holu szkoły, by jeszcze przez jakiś czas uczniowie mogli pogłębiać zdobytą wiedzę.                                                                            Nad realizacją projektu czuwały panie: Małgorzata Sobolak, Jolanta Tomczuk-Zając, Joanna Bereżnicka , Karolina Karniejew ,Marta Lenkiewicz oraz wychowawcy klasa SP pani Lidia Solarska, Teresa  Wojtkun, Monika Makar oraz Edyta Nowak-Majdzińska.

 Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Sobolak
Jolanta Tomczuk-Zając