24 lipca w Pobierowie na ul. Grunwaldzkiej już po raz trzynasty odbyły się Mistrzostwa w Przeciąganiu Liny Nocą. Tradycyjnie już wydarzenie poprowadził znany i lubiany polski dziennikarz i konferansjer Irek Bieleninik, który zgromadzoną publiczność wprowadził w doskonały nastrój. Towarzyszyli mu związani z mistrzostwami od lata Strongmani Sławomir Toczek i Jarosław Dymek, ze swoim spektakularnym pokazem siły.

Nie zabrakło konkursów siłowych dla publiczności, mogącej spróbować swych sił w dźwiganiu ciężarów lub pchaniu wielkiej opony. Imprezę odwiedził także wielki przyjaciel gminy Rewal, lokalny poeta Stanisław Sawkulicz, który na tą okoliczność napisał dwa ciekawe wiersze.

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 6 drużyn: CIPR, Sami Swoi, U Jacha, Ratownicy, Zbieranina i Damy Radę. Po emocjonującym i bardzo zaciekłym przeciąganiu liny wyłonieni zostali zwycięzcy, którymi drugi rok z rzędu została ekipa ratowników zabezpieczająca plaże w Pobierowie i Pustkowie. Na miejscu drugim znalazła się drużyna U Jacha, a trzecie miejsce otrzymała ekipa CIPR. Dekoracji i wręczenia nagród dokonali sami Strongmani. Po mistrzostwach przyszedł czas na trochę rozrywki i muzyki. Na scenie wystąpił świetny zespół reagge i ska Majestic z Gdańska, półfinalista programu Must Be The Music.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu sponsorów: Pana Edwarda Szkolnickiego z Top Cafe, Sołtys Iwony Zacharczuk i Rady Sołeckiej, Quercus Spa & Restaurant, Pana Roberta Stępnia z hurtowni, Pana Karola Różańskiego ze Sklepu Alkohole Świata. Podziękowania należą się także organizatorowi Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal.