Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dnia 19 grudnia 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyła się Wigilia. Wraz z zaproszonymi gośćmi, spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od Jasełek, przygotowanych przez najmłodsze dzieci z przedszkola. Młodzi artyści przypominając historię Jezusa Chrystusa zachwycili społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i wprowadzili w klimat najpiękniejszych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie klasy szóstej przygotowali stół wigilijny prezentując tradycyjne potrawy świąteczne. Uroczystość uświetnił również koncert kolęd i pastorałek, uczniowie z naszej szkoły śpiewali polskie kolędy i popisywali się umiejętnością gry na instrumentach.

Po odczytaniu Słowa Bożego, Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości z głębi serca płynące życzenia. Były też opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Pod choinką na każdego ucznia czekał prezent.

Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników. Były to chwile pełne uroku i radości.

Katarzyna M. Pawłowska
Damian Zieliński
Jacek Kabala