25 listopada w Przedszkolu im. „Sindbada Żeglarza w Niechorzu w grupie Delfinki obchodziliśmy święto naszych milusińskich misiów. W tym roku zaprosiliśmy do nas na wspólną zabawę dzieci z grupy „Żuczki” i „Pszczółki” z przedszkola w Karnicy.

Rozpoczęliśmy od wysłuchania historii powstania święta pluszowego misia a potem nasi goście mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Delfinki pt. „Bajka o misiu- niezłym Rozbójnisiu” Następnie wszyscy bawiliśmy się w misiowe zabawy i śpiewaliśmy piosenki misiowe. Oczywiście nie zabrakło konkursów i zagadek. Trzeba było wykazać się dużą wiedza o misiach, które występują w bajkach i filmach. Jak można było przewidzieć wszystkie dzieci doskonale sobie poradziły. W przerwie zjedliśmy wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców oraz naszych gości.

Kiedy naładowaliśmy akumulatory tymi wszystkimi wspaniałościami mogliśmy wspólnie ze swoimi misiami brać udział w misiowych konkursach. Nasze misiaczki dzielnie dzieciom pomagały i za to otrzymały wspaniałe medale. Natomiast wszystkie dzieci dyplomu na pamiątkę naszego spotkania. Nasi goście zaskoczyli nas ogromnie, ponieważ przygotowali dla każdego dziecka piękne medale przyjaciela misia a pani Zosia i pani Patrycja otrzymały wyjątkową księgę- rękodzieło na pamiątkę. Bardzo miło było nam gościć naszych rówieśników z grupy Żuczki i Pszczółki. Mamy również nadzieję, że to początek naszej znajomości i jeszcze będziemy mogli spotkać się z naszymi koleżankami i kolegami z Przedszkola w Karnicy.

Bardzo dziękujemy naszym rodzicom, paniom: Joasi Dżmełyk, Darii Ciszek, Izie Słocie oraz Anecie Hajder-Chłopek za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz wszystkim za przygotowanie strojów dla swoich pociech na przedstawienie.

Zofia Lebioda- wychowawczyni „Delfinków”