Dnia 22 października Rada Rodziców zorganizowała w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Niechorzu Święto Pieczonego Ziemniaka.
Rodzice przygotowali rozmaite pyszności, których można było spróbować w bufecie. Były tam ciasta domowej roboty, pięknie przyozdobione jesiennymi motywami,  sałatki warzywne, placki dyniowe, czy inne zdrowe przekąski z darów jesieni.  Stopniowo zapełniła się cała stołówka. Wśród gości znaleźli się rodzice i dziadkowie uczniów.

Wszyscy, w miłej atmosferze,  rozmawiając i jedząc spędzili popołudnie i wieczór.  Około godziny 17:00  wręczono nagrody dzieciom, które wykonały ozdoby z dyni, były one naprawdę ciekawe i twórcze. Znajdowały się pośród nich rzeźby, karoce, takie, jak z baśni o Kopciuszku, czy wycięte w tych pomarańczowych warzywach twarze. Następnie rozpoczęło się karaoke. Młodsi uczniowie, bo w szczególności do nich skierowane były piosenki, świetnie bawili się do końca Święta, tańcząc i śpiewając wesołe piosenki. Każdy mógł skorzystać także z malowania twarzy  kolorowymi farbkami i wyglądać jak motyl albo wesoły potwór.
Zabawa zakończyła się o godzinie 18:30. Zadowoleni wróciliśmy do domów i niecierpliwie czekamy na przyszłoroczne świętowanie.                                                                                                                              Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali całą imprezę i jednocześnie umożliwili nam miłe spędzenie popołudnia.

Michał Pawluk, klasa VI