I przyszedł taki dzień… Po 123 latach niewoli, w 1918 roku Polska odzyskała tożsamość i wróciła na mapy Europy.11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego państwa. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Dla upamiętnienia 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego w naszej szkole już we wtorek, 10 listopada, odbył się uroczysty apel z udziałem przedszkolaków ,uczniów, nauczycieli. W klasach, na korytarzach i na budynku szkoły pojawiły się barwy narodowe .

Po zaśpiewaniu hymnu państwowego obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pana Damiana Zielińskiego i pana Jacka Kabali.  Narrator w przystępny sposób opowiedział o marzeniach Polaków o niepodległości, marzeniach, które w końcu stały się bytem realnym, osiągalnym. Ponadto szkolny chór z wielkim entuzjazmem zaśpiewał najpiękniejsze pieśni patriotyczne: „Piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”. Pieśni w wykonaniu młodych wykonawców nie tylko ubarwiły występ, lecz także, wprowadzając w klimat tamtych czasów, chwytały za serce odbiorców.

Apel z okazji Święta Niepodległości był na pewno dla uczniów naszej szkoły przepiękną lekcją historii. Podczas uroczystości panował odpowiedni dla tego święta podniosły nastrój i skupienie.

Uroczystość szkolna na pewno pomogła uczniom zrozumieć istotę i znaczenie Święta Niepodległości i uświadomiła, by obchodzić je z należytym szacunkiem.

Damian Zieliński,Jacek Kabala