Na koniec wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu  przygotował jeszcze jedną atrakcję dla uczestników zajęć w Świetlicy Wiejskiej w Śliwinie. Na całodniową wycieczkę do Niechorza dzieci zabrała Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Tego pięknego słonecznego dnia przygotowano animacje na świeżym powietrzu.

Na podstawie zwiedzonych wystaw uczestnicy mieli za zadanie wykonać wspólne prace plastyczne o tematyce muzealnych zbiorów. Spacerem udano się w stronę kolejnych atrakcji. W Motylarni podziwiać można było kolorowe skrzydła motyli pochodzących z całego świata, które chętnie siadały na ramionach. Tuż obok, w Muzeum Figur Woskowych, czekały na wycieczkowiczów postaci ich ulubionych bohaterów – prawie jak żywe! Najwięcej śmiechu przyniósł widok zielonego stwora – Shreka – przy którym zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Gminny Ośrodek Kultury w Rewalu pragnie podziękować Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, Motylarni w Niechorzu oraz Muzeum Figur Woskowych za specjalne udostępnienie swoich atrakcji dla dzieci.